دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/05/13 - 11:59 |

با حضور پرشور زائران ايراني؛

مراسم جشن ميلاد امام رضا(ع) در كربلاي معلا برگزار شد + تصاوير

مراسم جشن ميلاد امام رضا(ع) شب گذشته با پخش گل و شيريني در بين زائران و مديحه سرايي مداحان در خيمه گاه حسيني برگزار شد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، مراسم جشن ميلاد سلطان سرير ارضا مولا علي بن موسي الرضا(ع) شب گذشته در خيمه گاه حسيني برگزار شد.

در اين مراسم بعد از قرائت قرآن توسط آقاي گياهچين قاري بعثه رهبري، حجت الاسلام والمسلمين صمدي با اشاره به روايتي از امام رضا(ع) تأكيد كرد كه انسان بايد در زندگي يك خصلت از خدا، يك خصلت از رسول و يك خصلت از امام داشته باشد تا رستگار شود.

وي افزود: مطابق اين حديث ويژگي كه انسان بايد از خدا الگو بگيرد، عفو و گذشت است، خصوصيتي كه بايد از رسول خدا در زندگي جاري كند مهرباني و مهرورزي است و خصوصيتي كه از امام بايد سرلوحه كار خويش قرار دارد صبر در برابر مصائب و مشكلات است.

در ادامه اين مراسم يكي از مداحان بعثه، به مولودي خواني و مديحه سرايي در وصف امام رضا(ع) پرداخت و در ادامه جمع خواني تعدادي از مداحان همراه با مردم در خيمه گاه حسيني برگزار شد.

پخش گل و شيريني در بين مردم از ديگر نكات قابل توجه در اين مراسم پرشور بود و زائران در هنگام جمع خواني گل ها را بالاي سر آورده و به امام زمان(عج) اين ميلاد بزرگ را تبريك گفتند؛ در پايان نيز مراسم معنوي دعاي كميل برگزار شد

يادآور مي شود، در اين مراسم حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق، حجت الاسلام والمسلمين بهجتي و همچنين جمعي از مسؤلان بعثه رهبري، ستاد عمليات شمسا و نمايندگي حج و زيارت در عراق، روحانيون و مديران كاروان ها حضور داشتند.
برچسب ها:كربلاي معلا - بعثه رهبري - امام رضا - خيمه گاه حسيني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: