پنجشنبه|02 فروردين 1397|04 رجب 1439|22 March 2018
زمان انتشار: 1396/05/14 - 17:47 |

حجت الاسلام والمسلمين نجفي در جشن ميلاد امام رضا(ع)؛

بايد به تبعيت از امام رضا(ع)، زائران و سيدالشهدا(ع) را از خودمان راضي نگاه داريم

مسؤول دفتر نمايندگي بعثه رهبري در عراق از همه كارگزاران عتبات عاليات خواست از لقب معروف امام هشتم كه «رضا» است درس گرفته و همان گونه كه خدا و خلق خدا از ايشان راضي بودند كاري كنند كه زائران، حضرت سيدالشهدا(ع) و خداوند از آنها راضي باشند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، مراسم شام ميلاد امام رضا(ع) با حضور كارگزاران عتبات عاليات و به همت بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق شب گذشته در هتل جواهر كربلا برگزار شد.

در اين مراسم كه حجت الاسلام والمسلمين بهجتي مسؤول دفتر نمايندگي بعثه رهبري در كربلاي معلا وآقايان سيد مرتضي حسيني نماينده سازمان حج و زيارت در عراق و اسدالله علي بيك جانشين ستاد عمليات شمسا در عراق نيز شركت داشتند حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق با اشاره به حديث سلسلة الذهب، ولايت مداري را شرط توحيد محض دانست و اظهار داشت: امام رضا(ع) با بيان اين حديث همه فرق مسلمين را به ولايت مداري فراخواند.

وي با اشاره به جايگاه ولايت در دين ابراز داشت: مطابق روايات اگر كسي همه شب ها را به عبادت بپردازد، تمام روزها روزه باشد و هرسال به حج مشرف شود و تمام اموالش را در راه خدا انفاق كند، اما ولايت وليّ خدا را نپذيرد اجر و پاداشي دريافت نخواهد كرد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني ولايت را يك جريان خواند و با بيان اينكه شاخصه ولايت در معصوم، علم لدنّي و عصمت است، عنوان داشت: در زمان غيبت معصوم، ولايت بر محور فقاهت و عدالت است و در حقيقت ولايت جرياني است كه در تمام شؤون اداره كشور بايد جاري و ساري باشد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه جهان نيز بدون امام پايداري ندارد، اظهار داشت: با بعثت پيامبر گرامي اسلام(ص) ختم ارسال رسل صورت گرفت و با وجود مقدس امام زمان(عج) ختم اوصياء پيامبر انجام گرفت، اما وليّ به طور ذومراتب و امر تشكيكي مي تواند در انسان ها محقق شود و به اندازه شعاع وجودي خود همانند علتي در معلول خود تأثير بگذارد.

وي از همه كارگزاران عتبات عاليات خواست از لقب معروف امام هشتم كه «رضا» است درس گرفته و همان گونه كه خدا و خلق خدا از ايشان راضي بودند كاري كنند كه زائران، حضرت سيدالشهدا(ع) و خداوند از آنها راضي باشند.برچسب ها:امام رضا - بعثه رهبري - سيدالشهدا - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: