دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/05/16 - 00:51 |

در گردهمايي روحانيون و مداحان عتبات عاليات مطرح شد؛

رسالت عالمان دين بسيار بزرگ و خطير است

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني فضيلت و جايگاه والاي عالم در اسلام را مبتني بر دانش، بينش، عمل صالح و آگاهي به زمان توصيف كرد و افزود: عالمان دين به ميزاني كه جايگاه رفيعي دارند به همان اندازه رسالتشان خطير است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، نشست روحانيون ومداحان عتبات عاليات پيش از ظهر امروز در محل بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلا برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق در اين نشست با اشاره به حديثي حضور عالمان را داراي آثار وضعي بسيار ارزشمندي خواند و اظهار داشت: انسان نزد عالمان متعهد از شك به يقين، از ريا به اخلاص، از تكبر به تواضع، از دنيا محوري به خدا محوري و از عداوت به دوستي مي رسد.

وي فضيلت و جايگاه والاي عالم در اسلام را مبتني بر دانش، بينش، عمل صالح و آگاهي به زمان توصيف كرد و افزود: عالمان دين به ميزاني كه جايگاه رفيعي دارند به همان اندازه رسالتشان خطير است و به همين جهت خداوند قبل از آنكه از نا آگاهان پيمان بگيرد كه احكام الهي را ياد بگيرند از عالمان تعهد گرفته است كه به آنان آموزش دهند.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با بيان اينكه عالم همانند عالمي است كه جامعه را روشن مي سازد، خاطرنشان كرد: در اهميت نقش او همين بس كه هرگاه عالمي از دنيا رخت بر بندد خلأيي در جامعه ايجاد مي شود كه جبران نا پذير است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود از روحانيون خواست با انگيزه و دلسوزي تمام و رفتار الگو مئابانه، زائران را به استفاده حداكثري تشويق و آنها را از فرصت سوزي بازدارند.

مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق با اشاره به زودگذري فرصت خاطرنشان كرد: بايد به زائران تأكيد شود كه فرصت ها همچون ابرهاي بهاري مي گذرد و معلوم نيست مجددا نصيب انسان شود، بنابراين قدر اين فرصت را بدانند و يهترين بهره را از اين سفر ببرند.

در ادامه اين نشست كه تني چند از روحانيون و مداحان كاروان هاي زيارتي عتبات عاليات حضور داشتند، حجت الاسلام والمسلمين بهجتي مسؤول دفتر بعثه رهبري در كربلاي معلا و همچنين حجج اسلام كياپاشا رابط بعثه مقام معظم رهبري، سعيد اجلالي كارشناس مسؤول واحد فرهنگي بعثه رهبري و عليرضا منجزي نماينده ستاد بازسازي عتبات عاليات در كربلاي معلا به ايراد سخنراني پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمين بهجتي با اشاره به حديثي در باب فضيلت و اهميت زيارت امام حسين(ع) عنوان داشت: حرم امام حسين(ع) مكان نزول و صعود ملائك است و حيف است كه انسان به اين سرزمين وارد شود و از فيض حضور در اين مكان بهشتي غافل باشد.

در ادامه اين نشست حجت الاسلام كياپاشا به بيان نكاتي در باب ارزيابي روحانيون و مداحان پرداخت و عنوان كرد: يكي از مسائل مهم حفظ جايگاه و وجاهت روحانيون و مداحان است، چراكه شما به تشكيلات رهبري منتسب هستيد و از اين رو بايد در گويش و پوشش خود توجه كافي داشته باشيد.

در ادامه نشست حجت الاسلام اجلالي نيز از فعاليت هاي گسترده فرهنگي روحانيون و مداحان در بين زائران تقدير و خاطرنشان كرد: يكي از برنامه هاي خوب ما در اين چند سال اخير برنامه روايتگري مصور واقعه عاشور است كه اميدواريم شما برنامه ها خود را به گونه اي تنظيم كنيد كه مداخله اي با اين مسأله نداشته باشد.

حجت الاسلام منجزي نيز ضمن تشريح آخرين فعاليت هاي ستاد بازسازي عتبات عاليات در كربلاي معلا از روحانيون و مداحان خواست به زائران يادآوري كنند كه براي كمك به ستاد بازسازي حتما به خود مركز ستاد يا بعثه رهبري مراجعه كرده و براي هر مبلغ پرداختي رسيد دريافت كنند.

يادآور مي شود، در اين همايش چند نفر از روحانيون و مداحان كاروان هاي عتبات عاليات سوؤالات و نكات خود را با مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق درميان گذاشتند و حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني به سؤالات آنها پاسخ گفت.

گفتني است، در جلسه روحانيون و مداحان كه به همت بعثه مقام معظم رهبري روزهاي يك شنبه، سه شنبه و پنجشنبه در محل بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلا برگزار مي شود و روحانيون و مداحان با آخرين وضعيت عتبات عاليات، مسائل فرهنگي عتبات، نكات مهم براي زائران، مسائل شرعي مبتلا به و موضوعاتي از اين قبيل آشنا مي شوند.برچسب ها:جلسه روحانيون - كربلا - بعثه رهبري


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: