سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1396/05/18 - 11:46 |

حجت‌الاسلام‌ والمسلمين عباسي:

حج نماد اجتماع و عزت امت واحده اسلامي است

معاون آموزش جامعه المصطفي العالميه با بيان اين كه حج نماد اجتماع و عزت امت واحده اسلامي است، گفت: حج اساسي‌ترين نقش را در پيوند قلوب مؤمنان در جهان اسلام ايفا مي‌كند.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمين علي عباسي در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، حج را نماد اجتماع و عزت امت واحده اسلام توصيف كرد و اظهار داشت: حج در طول تاريخ رشته ارتباط ملت‌هاي اسلامي بوده و بر اين اساس حج اساسي‌ترين نقش را در پيوند قلوب مؤمنان در جهان اسلام ايفا مي‌كند؛ اين در حالي است كه وحدت‌آفريني اساس فلسفه حج در مكتب اسلام رحماني است.

معاون آموزش جامعه المصطفي العالميه با اشاره به اين‌كه امت واحده اسلام از حدود معيار حج در حل معضلات خود استفاده نمي‌كنند، عنوان داشت: بايد توجه داشت كه به همان ميزان كه امت اسلام براي راهگشايي در مسائل خود از آثار حج بهره مي‌جويند، دشمنان اسلام حقيقت حج را دريافته و سعي بر ايجاد خدشه در اين فريضه الهي دارند.

عضو تشكل اساتيد سطح عالي حوزه علميه قم با اشاره به حوادث دو سال قبل كه در مراسم حج به وقوع پيوست، گفت: از منظر شرع مقدس اسلام اگر امنيت حجاج بيت‌الله الحرام در معرض خدشه باشد اين عبادت با همه اهميت آن سلب وجوب مي‌شود، اين در حالي است كه شرع مقدس اسلام حتي براي برخي از شرايط خاص براي اقامه اين فريضه حرمت قائل شده است؛ بر اين اساس بايد توجه شود كه اتفاقات دو سال گذشته نشان از عدم صلاحيت مجريان حج است.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمين عباسي با تأكيد بر اين‌كه در شرايط فعلي بر اساس تشخيص مسؤولان حج و شوراي عالي امنيت ملي اقامه حج بر مستطيع آن واجب است، ابراز داشت: اصل اوليه اسلام بر انجام اين فريضه الهي است و آنچه خلاف اين اصل باشد بايد با دليلي متقن و جدي ارائه شود.

برچسب ها:حج تمتع - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: