جمعه|03 فروردين 1397|05 رجب 1439|23 March 2018
زمان انتشار: 1396/05/21 - 16:46 |

نماينده خبرگان رهبري:

امت و يد واحده اسلامي، دشمن را مأيوس و متزلزل مي‌كند

نماينده مردم قزوين در خبرگان رهبري، اتحاد مسلمانان را سبب ايجاد بنياني مرصوص در مقابل استكبار جهاني دانست و گفت: امت و يد واحده اسلامي، دشمن را مأيوس و متزلزل مي كند.
حجت الاسلام والمسلمين علي اسلامي در گفتوگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، با تأكيد بر وجود امنيت در طول انجام مناسك حج، اظهار داشت: به طور معمول انجام واجبات الهي به ويژه فريضه حج كه پاي كشورهاي ديگر در ميان است، به آرامش و امنيت جامعه كمك خواهد كرد.

نماينده مردم قزوين در مجلس خبرگان رهبري با اشاره به صف انتظار طولاني حجاج ايراني، گفت: ملتي كه ده ها هزار نفر حاجي اعزام مي كند و ده‌هاهزار نفر در ليست انتظار دارد، يعني مردم آن كشور احساس امنيت و آرامش دارند و اختلافي وجود ندارد.

وي كنگره عظيم حج را حركتي سياسي و عبادي عنوان كرد و ادامه داد: كنار هم قرار گرفتن و صف واحد تشكيل دادن بر وحدت و انسجام امت اسلام موجب مي شود و زمينه تلاقي افكار و انديشه ها را فراهم مي كند.

امام جمعه تاكستان تأكيد كرد: حجاج در سايه امنيت، وحدت و انسجام در يك كشور ديگر مناسك خود را انجام مي دهند؛ نفس اين حركت و اين اعزام ده‌ها هزار نفري، علاقه مردم به مذهب و دين و امنيت آن كشور را نشان مي دهد.

وي در بخش ديگر اين گفت و گو افزود: وقتي مسلمانان كشورهاي مختلف اسلامي، ديگر مسلمانان جهان را در حج مي بينند و علاقه آن ها به دين مبين اسلام را مشاهده مي كنند، احساس وحدتي وصف ناشدني در آن ها ايجاد مي شود.

حجت الاسلام والمسلمين اسلامي تأكيد كرد: كنار هم بودن و اتحاد مسلمانان در حج، اين حس را به وجود مي آورد كه مسلمانان تنها نيستند؛ احساس و درك وجود ما حكايت مي كند كه ما با هم هستيم و عليه دشمني واحد كه رژيم اشغالگر صهيونيست و آمريكا در رأس آن است، ايستادگي مي كنيم.

وي در پايان اتحاد مسلمانان را سبب ايجاد بنياني مرصوص در مقابل استكبار جهاني دانست و گفت: امت و يد واحده اسلامي، دشمن را مأيوس و متزلزل مي كند و بنياني مرصوص براي اسلام مي سازد كه مسلمانان، اين وحدت و انسجام خود را به رخ جهانيان مي كشند.

برچسب ها:حج تمتع - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: