پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/05/23 - 12:04 |

عضو سابق خبرگان رهبري مطرح كرد؛

روشن شدن افكار عمومي در سطح وسيع جهاني از اهداف حج است

مدير مدرسه تخصصي فقه امام خميني(ره) به تشريح اهداف و اهميت كنگره عظيم حج پرداخت و گفت: روشن شدن افكار عمومي در سطح وسيعي از جهان اسلام، مي‌تواند پايه هاي محكمي را براي امنيت امت اسلامي و جمهوري اسلامي ايجاد كند.
حجت الاسلام والمسلمين سيد مجتبي طاهري خرم آبادي در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، به تبيين اهميت و جايگاه حج پرداخت و گفت: اطلاع رساني موضوعات مهم به مسلمانان جهان از طريق كنگره عظيم حج، از مهم ترين ويژگي هاي اين فريضه الهي است.

عضو سابق مجلس خبرگان رهبري اظهار داشت: مسلمانان جهان در ايام حج با هم به گفتوگو مي پردازند و ارتباط برقرار مي كنند؛ در اين گفتگو با ملل اسلامي با اهداف هم آشنا مي شوند و شناخت بيشتري نسبت به هم پيدا مي كنند.

وي ادامه داد: حجاج ايراني در اين راستا، نيروهاي دشمن اسلام و عوامل مؤثر بر اين دشمني كه مسلمانان را به شكل ديگري جلوه مي دهند، به مسلمانان حقيقي جهان مي شناسانند.

مدير مدرسه تخصصي فقه حضرت امام خميني(ره) به تشريح يكي ديگر از اهداف حج پرداخت و ابراز داشت: روشن شدن افكار عمومي در سطح وسيعي از جهان اسلام، مي تواند پايه هاي محكمي را براي امنيت امت اسلامي و جمهوري اسلامي ايجاد كند.

وي افزود: زماني كه ملل اسلامي و جهانيان با اهداف جمهوري اسلامي ايران آشنا شدند، مي توانند از وقوع برخي اقدامات كه با دروغ پردازي و با بد نشان دادن اهداف ايران در حال شكل گيري است، ممانعت كرده و از آن حمايت نكنند.

حجت الاسلام والمسلمين طاهري خرم آبادي با اشاره به تعبيرات سوء كه دشمن عليه ايران اسلامي جعل مي كند، بيان داشت: استكبار جهاني شايعاتي عليه جمهوري اسلامي ايران و به ويژه شيعه ايجاد مي كند؛ ما بايد با روشنگري اهداف دشمنان اسلام را در ديد ملت هاي ديگر تبيين كنيم تا دچار اشتباه محاسباتي و تاكتيكي نشوند.

وي در ادامه سخنان خود تأكيد كرد: گفتوگو و تنوير افكار عمومي باعث مي شود كه مردم و مسلمانان كشورهاي مختلف نسبت به ايران آگاهي بيشتري پيدا كنند و از اهداف سوء پرهيز كنند، كه يكي از منافع آن از كاهش دادن هزينه هاي احتمالي اين اختلافات است.

عضو سابق مجلس خبرگان رهبري در پايان با تأكيد بر استفاده از ظرفيت بي نظير كنگره عظيم حج، گفت: در حج يك همرنگي وجود دارد و از مذاهب مختلف امت اسلامي در مكه و مدينه حضور پيدا مي كنند و اعمال يكساني انجام مي دهند؛ اين اقدمات موجبات اتحاد امت هاي اسلامي را فراهم مي كند؛ در واقع «حج» نمونه اي از امت واحده اسلامي است.

برچسب ها:حج تمتع - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: