پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/05/22 - 08:04 |

حجت الاسلام مداح مطرح كرد؛

استكبار جهاني دشمن مشترك مسلمانان جهان

كارشناس امور حج و زيارت با بيان اين كه مسلمانان جهان نبايد از كساني كه مظلومان را مورد ستم قرار داده اند حمايت كنند، گفت: اميدواريم مسلمانان در كنگره عظيم حج، اقليت اسلام خشونت انگيز را كنار بزنند.
حجت الاسلام مرتضي مداح در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، به اهميت و جايگاه عظيم حج اشاره كرد و گفت: خانه خدا محلي امن است و امنيت، مهمترين موضوع براي همه مردم دنيا است.

كارشناس امور حج و زيارت با بيان اين كه مسلمانان مكاني امن دارند كه هر ساله مناسك حج را به جا مي آورند، اظهار داشت: وحدت كلمه به خودي خود، امنيت را براي ملت ها و جوامع فراهم مي آورد؛ مسلمانان جهان هميشه خواهان امنيت براي خود و ساير بلاد هستند.

وي با بيان اين كه همه مسلمانان جهان به سمت يك قبله نماز مي گذارند، ابراز كرد: اسلام، دين توحيد و وحدت است، اختلاف و تفرقه در ميان مسلمانان اصلا معنا ندارد؛ اما متأسفانه دشمنان اسلام افرادي مسلمان نما را به جان دين انداخته اند و به اسلام خدشه وارد كرده اند.

اين استاد حوزه علميه با تأكيد بر اين كه اختلاف نظر، به معناي جنگ نيست، ادامه داد: اين ديدگاه كه كسي يا ديني بخواهد نظر خود را بر ديگري تحميل كند، در اسلام جايي ندارد.

وي در ادامه سخنان خود تصريح كرد: اميدواريم با برگزاري كنگره جهاني حج، مسلمانان به خود بيايند و دست از خشونت بردارند و اقليت اسلام خشونت انگيز را كنار بزنند.

حجت الاسلام مداح افزود: با دقت به مناسك حج متوجه مي شويم كه همه بايد به يك شيطان سنگ بزنند، پس بايد دشمن مشتركي نيز داشته باشند؛ بايد نماد اسلام ناب را در حج ببينيم و از شيطنت ها در اين زمينه پرهيز شود.

وي استكبار جهاني را دشمن مشترك مسلمانان دانست و گفت: اعلام برائت از مشركان از مناسك حج است و مسلمانان جهان نبايد از كساني كه مظلومان را مورد ستم قرار داده اند، حمايت كنند.

كارشناس امور حج و زيارت در پايان با بيان اين كه افرادي كه بر روي مسلمانان شمشير مي كشند، دشمنان مسلمانان در پوشش اسلام هستند، بيان داشت: اصل و اساس حج براي تشكيل امت واحده اسلام است؛ اما انسان هايي كه هوا و هوس قدرت دارند، اجازه نداده اند كه جهان اسلام به اين هدف برسد.

برچسب ها:حج تمتع - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: