پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/05/26 - 12:04 |

كارشناس امور حج و زيارت تشريح كرد؛

اهميت حضور حجاج ايراني در حج و تأثيرگزاري آن بر اتحاد ملل اسلامي

حجت الاسلام كريمي با تأكيد بر اهميت حضور حجاج ايراني در مكه و مدينه و اثرگذاري آن در اتحاد ملل اسلامي، گفت: ما بايد سرمايه عظيم حج را حفظ كنيم، چرا كه دشمنان اسلام از قطع ارتباط ايران با ساير ملل اسلامي، خوشحال مي‌شوند.
حجت الاسلام سيد محمود كريمي در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، با اشاره به مسأله امنيت حج و حجاج، ابراز داشت: مسأله حج و امنيت آن با توجه به شرايطي كه براي جمهوري اسلامي ايران ايجاد شده، بسيار حساس و مهم است.

كارشناس امور حج و زيارت به حديثي از امير مؤمنان امام علي(ع) اشاره كرد و گفت: خداي متعال حج را همانطور كه بيت الله الحرام ناميده شده، قبله مسلمانان قرار داده و مسلمانان همچون تشنه لبان و كبوتراني كه به دنبال خانه امن هستند، به آن پناه مي برند.

وي طواف خانه خدا را مظهر تواضع مسلمانان در برابر عظمت پروردگار عنوان كرد و اظهار داشت: در بيانات ائمه اطهار(ع) و ديگر بزرگان دين، مسأله اهميت كعبه مورد توجه ويژه قرار دارد؛ در روايت است كه اگر افرادي نباشند تا به سمت خانه خدا بروند، رحمت و لطف الهي از انسان ها گرفته خواهد شد.

حجت الاسلام كريمي با بيان اين كه درسنامه حج، تشريح اهداف خداي متعال در اين سفر الهي است، تصريح كرد: استكبار ستيزي به عنوان يك مرام و يك سبك زندگي به دنياي پيرامون بوده كه در مناسك حج و در طواف خانه خدا نمود پيدا مي كند.

وي ادامه داد: حجر اسماعيل مركز فعاليت هاي سياسي و اجتماعي معصومين(ع) بوده است و ائمه اطهار(ع) در اين مركز مشغول دعوت مردم به توحيد و بندگي خدا بوده اند؛ اين نشانه ها بيانگر اين امر مهم است كه اگر اين سرمايه عظيم را حفظ كنيم و رفت و آمد خوبي داشته باشيم، دشمنان اسلام نمي توانند اين مركز مهم و حياتي را از مسلمانان بگيرند.

كارشناس امور حج و زيارت تأكيد كرد: درك حج حقيقي ابراهيمي، كارنامه معنوي خوبي براي شركت كنندگان ايران اسلامي ايجاد مي كند؛ صلابت حضور در خانه خدا را مي توانيم در اين حركت جمعي مسلمانان از سراسر جهان مشاهده كنيم.

وي تصريح كرد: بزرگان دين در بيانات خود حج را پايه اي از پايه هاي اساسي دين مي دانند؛ مناسكي را كه حجاج در اين ايام انجام مي دهند، سبب پيدايش كنگره اي عظيم و بي نظير در جهان معاصر مي شود كه شوكت و عظمت آن مي تواند در اتحاد و يكپارچگي جهان اسلام اثرگذار باشد.

حجت الاسلام كريمي در پايان يادآور شد: سال گذشته كه امت شهيد پرور ايران اسلامي در اين كنگره عظيم شركت نكرد، استكبار از اين قطع ارتباط ايران با ملل اسلامي ديگر خوشحال شده بود؛ خوشحالي دشمنان اسلام از اين اتفاق، اثرگذاري جمهوري اسلامي ايران در اتحاد ملل اسلامي را مي رساند.

برچسب ها:حج تمتع - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: