چهارشنبه|02 اسفند 1396|04 جمادی الثانی 1439|21 February 2018
زمان انتشار: 1396/05/27 - 06:04 |

آيت الله بهشتي:

حج فرصتي مغتنم براي متوجه كردن امت اسلام به اهميت وحدت و استقامت است

نماينده مردم فارس در خبرگان با بيان اين كه ايران بايد همه ساله در موسم حج حضور جدي و چشمگير داشته باشد از حج به عنوان فرصتي مغتنم براي متوجه كردن امت اسلام به اهميت وحدت و استقامت ياد كرد.
آيت الله احمد بهشتي نماينده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبري در گفت وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، با اشاره به ظرفيت هاي عظيم موسم حج برا تشكيل امت واحده اسلامي گفت: حج يكي از بركات دين مبين اسلام است.

وي افزود: هيچ دين و آييني مراسمي همانند موسم عظيم حج ندارند و تنها اسلام براي امت چنين برنامه و مراسمي را طراحي كرده است، قرآن مي فرمايد مسلمانان بايد در موسم حج در آن سرزمين جمع شوند تا شاهد منافع خود باشند.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با بيان اين كه منافع مذكور در آيه براي حج شامل منافع مادي و معنوي مي شود، اظهار داشت: وقتي مسلمانان در اين ايام با بركت در سرزمين وحي اجتماع مي كنند متوجه منافع خود مي شوند و مي دانند كه اگر اتحاد داشته و هم دست و همصدا باشند مي توانند براي خود در دنيا جايگاه والايي به دست آورند.

وي ادامه داد: حج به مسلمانان نشان مي دهد اگر تشكل و اتحاد داشته باشند توانايي پيدا مي كنند تا در دنيا حرف اول را بزنند، از نظر معنوي هم حج بركات بسيار دارد و ايام حج زمان عبادت و حضور در مناسك است.

آيت الله بهشتي با بيان اين كه اين بركات سبب مي شود كه درجه معنويت انسان افزايش پيدا كند، ابراز داشت: ايران بايد همه ساله در موسم حج حضور جدي و چشمگير داشته باشد تا بتواند حاجيان كشورهاي ديگر را متوجه اهميت وحدت و استقامت كند تا مسلمانان با ما همدل باشند.

وي با تأكيد بر استفاده از ديپلماسي عمومي در حج عنوان كرد: ضرورت اين مسأله درحد اعلا است و بايد در موسم حج حداكثر استفاده شود، پيامبر اسلام 13 سال بعد از بعثت در مكه ماندند تا بتواند با مردمي كه براي حج مي آمدند ارتباط بر قرار كنند و تبليغات لازم را انجام دهند كه سبب گسترش اسلام شود.

نماينده مردم فارس در خبرگان خاطرنشان كرد: ما بايد از روش پيامبر اسلام و اهل بيت(ع) الهام بگيريم از فرصت مهم حج نهايت بهره برداري را براي تبليغ دين انجام دهيم، بايد اين فرصت را مغتنم بدانيم چون ائمه اطهار(ع) اينگونه بودند و از فرصت حج نهايت استفاده را مي كردند.

وي اضافه كرد: بايد راه اهل بيت(ع) را در زمينه تبليغي و ديپلماسي عمومي ادامه دهيم و از هر نظر مجهز باشيم تا صداي خود را به گوش امت اسلامي برسانيم.

برچسب ها:حج تمتع - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: