دوشنبه|28 خرداد 1397|03 شوال 1439|18 June 2018
زمان انتشار: 1396/05/17 - 12:35 |

قاري ممتاز كشورمان :‌

حضور در مسجدالنبي و محل نزول وحي و آيات قرآن وصف ناپذير است

نم اشكي مي چكد روي گونه هايت و صداي قلب تو را تسخير مي كند ؛ نگاهي به اطراف مي اندازي تا كسي تو را نديده باشد ؛ صورتت را پنهان مي كني ؛‌ قدم هايت كندتر مي شوند و حيرت وجود تو را پر مي كند . كسي حرف خدا را مي زند و قرآن با صوت خوشي تلاوت مي شود ؛ مجذوب قران مي شوي و بي اختيار مسير صدا را دنبال مي كني تا به صاحب صدا مي رسي ؛ يكي در گوشه صحن مسجدالنبي (ص)‌ قرآن تلاوت مي كند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به مدينه منوره ؛"‌محمود نوروزي "‌از قاريان خوش صداي كشورمان است كه امسال براي اولين بار توفيق سفر حج تمتع را پيدا كرده است .

او مي گويد : بارها آيات نازل شده درباره نبي مكرم اسلام (ص) را زمزمه كرده ايم و چقدر در جلسات و حلقه هاي قراني اين آيات از حنجره قاريان ايراني طنين انداز شده است اما وقتي وارد مسجد النبي مي شوي ؛‌ شوق تلاوت دوچندان مي شود .

نوروزي كه كسب مقام نخست مسابقات بين المللي اندونزي در سال 94 در رشته حفظ كل و كسب مقام سوم در مسابقات بين المللي تونس در سال 93 در رشته قرائت را در كارنامه خويش دارد ؛ از حس و حال حضور در مسجد النبي سخن گفت و اضافه كرد :‌ شايد اين پاسخ تكراري باشد كه "‌حس اينجا وصف ناپذير است "‌اما جز اين پاسخ حرف ديگري نمي توان گفت .

اين قاري جوان كشورمان گفت :‌وقتي جايي هستي كه پيامبر و اميرالمومنين و حضرت زهرا و ائمه معصومين نفس كشيده اند , حس مي كني كه هنوز هم نفس هايشان با نفس هايت در اين زمين مقدس گره مي خورد و چه حس و حال خوشي است حضور در مسجد النبي (ص)‌.

وي سفر حج را سفر مانوس شدن با نام و ياد خدا و بويژه تلاوت قران دانست و به زايران كشورمان توصيه كرد در اين سفر ؛ بيشتر به تلاوت قران بپردازند .

بسياري از زايران كشورمان در سفر حج ؛‌ ختم قران كريم را آغاز كرده اند كه بخشي از آن را در مسجدالنبي و بخش ديگري از آن را در سفر به مكه و در كنار كعبه معظمه تلاوت خواهند كرد.برچسب ها:قاري - نوروزي - تلاوت - قرآن


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: