شنبه|04 فروردين 1397|06 رجب 1439|24 March 2018
زمان انتشار: 1396/05/18 - 21:49 |

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت:

آرزوي ما حج مقبول توام با سلامتي و تندرستي براي زائران ايراني است

نماينده ولي فقيه در امور حج زيارت حضور در جمع زائران ايراني حاضر در مدينه منوره، گفت: آرزوي ما حج مقبول ، توام با سلامتي و تندرسي براي زائران در مناسك امسال است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به مدينه منوره، حجت الاسلام و المسلمين سيدعلي قاضي عسكر به همراه حميد محمدي رييس سازمان حج و زيارت و جمعي از مسئولان و كارگزاران حج، روز چهارشنبه در ادامه برنامه حضور ميان زائران ايراني، ديداري صميمانه با زائراني از شهرهاي مراغه، تبريز، نجف آباد و اصفهان داشت.

حضور مسئولان حج ميان زائران حريم نبوي در روزهاي گذشته موجب دلگرمي و احساس آرامش آنها شده است و اين احساسات را از نوع مواجهه آنان با كارگزاران حج مي توان درك كرد.

به محض ورود به هتل «ميراج السلام»، جمعيت كه متوجه حضور سرپرست حجاج و مسئولان سازمان حج شدند، نزديك آمدند و از همان آغاز مسير، حركت براي ديدار با زائران كُند شد.

نماينده ولي فقيه بلافاصله وارد محل غذاخوري هتل شدند و گفت و گو با زائران را آغاز كردند؛ عمده زائران حاضر، آذري زبان هايي از تبريز و مراغه بودند كه اغلب به همان زبان به سرپرست حجاج ايراني ابراز ارادت مي كردند؛ برخي زائران هم هر از گاهي در ميان جمعيت صحبت همسفران خود را ترجمه مي كردند.

حجت الاسلام قاضي عسكر با حضور در ميان گروهي از زائران كه نسبتا مسن بودند، به مزاح به آنان گفت: «جوانان ما چطورند، انشاءالله موفق باشيد؛ سپس خطاب به چند جوان كه در جواني مشرف شده اند ، گفت: شما جوانان بايد قدر خودتان را بدانيد كه در جواني به اين سفر مشرف شده ايد» .

ازدحام جمعيت به حدي شد كه در حين ديدار، برخي زائران از همسفران خود درخواست مي كردند با آرامش براي ديدار با نماينده ولي فقيه بيايند و راه را باز كنند؛ ديگري با صداي بلند به زبان آذري تقاضا مي كرد فقط با ايشان دست بدهيد تا ملاقات راحت تر انجام شود.

سعيد محمدي زائري از آذربايجان شرقي نزديك آمد به فارسي لهجه دار گفت: امسال بهترين حج را سپري مي كنيم؛ نماينده ولي فقيه هم در پاسخ به او گفت كه دعا كنيد تا پايان شرايط به خوبي پيش برود و اين سفر توام با سلامتي براي تمام زائران پايان يابد. اين زائر وقتي رد مي شد، با يك شور خاص مي گفت: انشاءالله با كرامت نظام جمهوري اسلامي و رهبر عظيم الشان، بهترين حج خواهد بود».

ايران عباسي از مراغه به نماينده ولي فقيه خوشامد گفت و ادامه داد: شرايط بد نيست خدا را شكر. حجت الاسلام قاضي عسكر هم خطاب به او گفت كه ما دعاگوي شما هستيم، شما هم ما را دعا كنيد.

نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني گفت: بهترين مردم دنيا را از نظر صفا و صميميت داريم و اميدوار هستيم تا پايان سفر همه زائران حريم امن الهي به سلامت بازگردند تا خدمتگزاران حج سربلند باشند.

**دشمناني كه نمي خواستند حج برگزار شود خطاي بزرگي كردند
حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر در ادامه اين بازيد سري هم به خدمتگزاران زائران در آشپزخانه هتل زد و به آنها گفت: خدا به شما سلامتي بدهد؛ از اينكه مي بينيم سرحال مشغول خدمت هستيد، خدا را شاكريم. دعا كنيد كه به فضل پروردگار حج به خوبي برگزار شود تا دشمناني كه نمي خواستند مردم ما بيايند، بفهمند كه خطاي بزرگي كردند.

خانمي نزديك آمد و گفت: صحبت هاي شما در جمع زائران پيش از عزيمت به اين سفر باعث دلگرمي بود. زائر صحبتش را ادامه داد و گفت: واقعا همه جا نايب الزياره شما هستيم. خانم ديگري در اين بين آمد و جملاتي با سرپرست حجاج به زبان آذري گفت، يكي از همراهان ترجمه كرد كه مي گويد نوه اش مريض است براي او دعا كنيد.

سرپرست حجاج از سالن غذا خوري براي بازگشت به محل ستاد در حال خارج شدن بود؛ تصور مي كرديم كه اين ديدار به پايان رسيده اما عده زيادي از زائران در طبقه پايين منتظر بودند باز هم ازدحام جمعيت و حلقه اي كه دوره كارگزاران حج تشكيل مي شد.

زائر جواني كه خودش را مصطفي بهارلوئي معرفي كرد، از لابه لاي جمعيت نزديك شد و خيلي خودموني گفت:«بگذاريد يك عكس تكي با حاج آقا بگيرم هيچكسي از من عكس نمي گيره». حسن روشناييان، جوان نجف آبادي ديگري از استان اصفهان هم به نماينده ولي فقيه نزديك شد و بابت برگزاري حج امسال زحمات خيلي زيادي كشيديد، همه چيز خوب و اينجا هم رفتار با ايرنيان مناسب است.

فاطمه كاظمي آخرين زائري بود كه هنگام خروج از هتل چند لحظه اي با نماينده ولي فقيه صحبت كرد و گفت: سلام ما را به مقام معظم رهبري برسانيد؛ مادر يك مدافع حرم هستم؛ براي آقا(رهبر معظم انقلاب) نماز خواندم و از طرف ايشان زيارت كردم و در مكه مكرمه طوافي به نيابت از ايشان بجا خواهم آورد.

ديگر از هتل خارج شده بوديم اما جمعيت زائران تا كنار خودرو، حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر نماينده ولي فقيه در امور حج و همچنين حميد محمدي رييس سازمان حج و زيارت را همراهي مي كرد؛ سرپرست حجاج در پايان اين ديدار خطاب به مسئولان كاروان هاي حاضر در اين هتل گفت كه سلام من را به زائراني كه در اين جمع حاضر نبودند، برسانيد.برچسب ها:حج 96 - مدينه منوره - قاضي عسكر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: