دوشنبه|28 خرداد 1397|03 شوال 1439|18 June 2018
زمان انتشار: 1396/05/19 - 08:12 |

ايران حملات تروريستي به مردم بي گناه ميرزااولنگ افغانستان را محكوم كرد

دبير شوراي عالي امنيت ملي با ارسال پيامي به همتاي افغانستاني خود با محكوم كردن شديد حملات تروريستي به مردم بي گناه ميرزااولنگ، اين حادثه را به ملت و دولت افغانستان تسليت گفت.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج از دبيرخانه شوراي عالي امنيت ملي دريابان علي شمخاني در اين پيام ضمن ابراز همدردي با خانواده قربانيان اين جنايت گفت: بي شك پايان يافتن اين اقدامات دردناك از سوي گروه هاي افراطي و وابسته به انديشه هاي تكفيري تنها با عزم و اراده جدي، همكاري ميان كشورهاي همسايه و مبارزه واقعي با تروريسم ميسر خواهد بود.

دبير شوراي عالي امنيت ملي با اشاره به توسعه ناامني از رهگذر حضور نيروهاي نظامي كشورهاي غربي بويژه آمريكا در منطقه تصريح كرد: جمهوري اسلامي ايران در اين مسير از تمامي ابزارها و ظرفيت هاي خود به منظور دستيابي به امنيت جمعي و بازگشت ثبات به كشورهاي آسيب ديده از فتنه تروريسم بهره خواهد برد و مسيرهاي مقابله مشترك با اين تهديد خطرناك را با گسترش همكاري هاي منطقه اي به ويژه با دولت افغانستان ادامه خواهد داد.

به گزارش ايرنا «محمد ظاهر وحدت» استاندار سرپل افغانستان روز دوشنبه در صفحه اجتماعي خود نوشت كه گروه طالبان و داعش 150 خانواده را در روستاي «ميرزا اولنگ» شهرستان «صياد» در استان سرپل واقع در قسمت شمالي افغانستان، به گروگان گرفته و هر لحظه شماري از آنان را به كشتارگاه مي برند.

وي، خطاب به جامعه جهاني و نظاميان خارجي كه در افغانستان حضور دارد، نوشته است كه اگر اين خانواده ها قتل عام شوند، نام آنان به دليل بي توجهي، در اين ننگ تاريخي ثبت خواهد شد.

به گفته اين مقام محلي؛ طالبان تاكنون 50 تن از مردم را قتل عام كرده و 150 خانواده ديگر را به گروگان گرفته و هر لحظه شماري از آنان را گردن زده و به شمار شهدا مي افزايد.

برچسب ها:افغانستان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: