دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1396/05/19 - 11:14 |

نماينده بعثه رهبري در كربلا:

روضه، همه چيز سفر عتبات نبايد باشد

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلا گفت: سفر كربلا بايد براي زائران معرفت‌افزايي در پي داشته باشد؛ چرا كه همه چيز اين سفر، روضه و روضه‌خواني نيست.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلي، حجت‌الاسلام والمسلمين حسين بهجتي در نشست صبح پنجشنبه روحانيون و مداحان در بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با بيان اين مطلب افزود: شما به عنوان سفيران و نمايندگان فرهنگي، بايد اهميت حضور زائر در شب عزيزي مثل امشب را به آنان متذكر شويد.
وي ادامه داد: يكي از نكات مهم و ارزشمندي كه بايد به زائران سيدالشهدا عليه‌السلام يادآور شويد، اهميت توبه در اين سرزمين به خصوص امشب (شب جمعه) است. آن‌ها بايد بدانند كه نعمت بزرگ الهي، شامل حالشان شده كه به اين سفر آمده‌اند.
حجت‌الاسلام بهجتي خاطرنشان كرد: سفر كربلا، فقط شامل روضه و روضه‌خواني نيست و بايد هم روحانيون و هم مداحان عزيز، معرفت زائران را افزايش دهند.
وي با بيان اينكه معرفت‌افزايي در سفر عتبات، شامل چند موضوع مهم است، تأكيد كرد: در اين سفر، نكات اخلاقي را به زائران ايراني بگوييد، اماكن مقدس اين سرزمين را براي آنان معرفي كنيد، به تبيين پيام‌هاي قيام سيدالشهدا عليه‌السلام بپردازيد و همچنين احكام مبتلابه زائران به ويژه در زمينه طهارت، وضو، غسل و نماز را براي آنان بازگو كنيد.
در اين نشست، همچنين حجت‌الاسلام كياپاشا، رابط فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري بر حسن معاشرت با زائر و مراقبت روحانيون و مداحان در گفتار و عمل تأكيد كرد.
گفتني است، جلسات روحانيون و مداحان كاروان‌هاي ايراني، روزهاي فرد در بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي برگزار مي‌شود.
 . . . . . .برچسب ها:بهجتي-كربلا-جلسه روحانيون


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: