پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/05/20 - 18:19 |

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت :

درحوزه خدمت رساني به زائران پاسخگو باشيم

سرپرست زائران ايراني خانه خدا درديدار با رئيس و معاون مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر ومسئولان راه اندازي بيمارستان مدينه تصريح كرد: شرعا موظفيم به زائران بيت الله الحرام خدمات ارائه كنيم و در مقابل آنان پاسخگو باشيم .
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، دراين ديدار كه امروز در مدينه منوره انجام شد حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر شرايط حج امسال را درحوزه هاي مختلف ازجمله پزشكي متفاوت از سالهاي گذشته توصيف كرد و گفت: شما عزيزان با انگيزه خدمت به ضيوف الرحمان به حج آمده ايد و اميد است فراتراز مسئوليت هاي خود عمل كرده و مشكلات را حل كنيد.

نماينده ولي فقيه درامور حج و زيارت با اشاره به اينكه امام سجاد (ع) به صورت ناشناس به ميان حجاج مي رفت و به آنان خدمت مي كرد، افزود: ازسيره امام زين العابدين بايد درس بگيريم و آن را الگوي خود قرار داده و خدمت به حجاج را قدر بدانيم.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكربا تاكيد براينكه با حضور زائران ايراني در مدينه منوره ومكه مكرمه مردم متوجه شدند كه فضاسازي هاي ماههاي اخير عليه حج دروغ و ظلم به حج بود، اظهارداشت: زائرين ايراني در فضايي آرام و خوب به حج مشرف شده اند و در بازديد از هتل ها مي گويند از راه اندازي حج بسيار خوشحالند و براي زيارت حرمين شريفين و انجام مناسك خود مشكلي ندارند .

وي برخي اظهارنظرها ازجمله احتمال شيوع بيماري هاي واگيرداردر ايام حج را با استدلال زير سوال برد و تصريح كرد: وضعيت كنوني درس خوبي براي افرادي است كه بي جهت مردم را متاثرمي كردند و اظهار نظرهايشان منطبق با واقعيات نبود.

نماينده ولي فقيه درامور حج و زيارت درادامه با اشاره به محورهاي گزارش ارائه شده از سوي مسئولان هيئت پزشكي گفت: آمارها نشان مي دهد كه زائران ايراني از نظر سلامت نسبت به سال هاي گذشته شرايط بهتري دارند و اميدواريم زائران با كمترين بيماري و مشكل، مناسك حج را انجام دهند.

وي تاكيد كرد: ما شرعا موظف و مسئول هستيم كه به زائران خدمات ارائه كنيم و در مقابل آنان پاسخگو باشيم.

وي از دست اندركاران هيئت پزشكي حج و زيارت خواست نقاط ضعف و قوت را شناسايي و از تجارب گذشته همچون تشكيل پرونده پزشكي براي زائران استفاده كنند و براي شناسايي بيماري هاي واگيردار در ايام حج كارشناسي لازم را انجام دهند.

سرپرست حجاج ايراني شدت گرما در حج امسال و چند سال آينده را يادآور شد و براطلاع رساني گسترده تر از طرق مختلف براي آگاهي بخشي به زائران در خصوص گرمازدگي تاكيد كرد.

نماينده ولي فقيه همچنين حضور كارشناسان هيئت پزشكي درتغذيه و بهداشت اماكن استقرار زائران را مهم خواند و از تلاش انجام شده در دو موضوع مديريت بحران و امداد و نجات تقدير كرد.

وي گفت: در حوزه ساختار نيروي انساني نيز بايد برخورداري ازنيروهاي آموزش ديده مورد توجه قرار گيرد وهرچه بيشترافراد براي اداره اين امر مهم تربيت شوند.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكربا تاكيد براينكه همه بايد دست بدست هم داده نقاط ضعف را برطرف و در حوزه حج نمونه والگو براي ديگركشورها باشيم ، ابراز اميدواري كرد با تلاش هيئت پزشكي و مجموعه كارگزاران حج، زائران ايراني به سلامتي به كشور مراجعت كنند.

برپايه اين گزارش در ابتداي اين ديدار دكتر سيد علي مرعشي رئيس مركز پزشكي حج و زيارت از كاهش تعداد مراجعان به مطب ها و درمانگاههاي هيئت پزشكي در حج امسال نسبت به حج 94 خبرداد و دكتر پيرحسين كوليوند معاون اين مركز نيز گفت: با توجه به راه اندازي و فعال شدن بخش هاي مختلف شرايط بسيار خوب است و مشكل خاصي نداريم.

وي افزود: هم اكنون چهار زائر در بيمارستان هاي سعودي در مدينه تحت درمان هستند و با توجه به برنامه ريزي هاي صورت گرفته اميدواريم حج آرام وخوبي در پيش داشته باشيم.برچسب ها:پزشكي - قاضي عسكر - حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: