دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1396/05/21 - 12:31 |

حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي :

پيامبر اسوه صبر و شكيبايي است / زايران سبك زندگي خود را نبوي كنند

حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي از روحانيون و وعاظ مشهور كشورمان ؛ پيامبر اكرم (ص) را اسوه صبر و شكيبايي دانست و به زايران توصيه كرد سيره و زندگاني آن حضرت را سرلوحه زندگي خويش قرار دهند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ؛‌ وي كه روز شنبه در جمع زايران كشورمان در محفل "‌انس و معرفت "‌ در هتل " رويال مكارم "‌مدينه منوره سخن مي گفت ؛‌ سفر حج را به فرصتي براي خودسازي دانست و گفت :‌پيامبر در طول عمر مباركشان همه نوع سختي و مشكلات را با صبر و حوصله تحمل كردند و هيچگاه در برابر مشكلات سرخم فرود نياورد.

حجت الاسلام راشد يزدي با بيان اين مطلب كه آستانه تحمل پيامبر در تحمل مشكلات و سختي ها بسيار بالا بود ؛‌گفت :‌ پيامبر در طول حيات سياسي و اجتماعي خويش نيز در اوج قدرت و توانمندي نيز هرگز انتقام جويي نكرد.

وي باتاكيد بر اينكه ما مسلمانان بايد رفتار و كردار و سيره نبوي را به عنوان چراغ راه خود قرار دهيم ؛‌ابراز اميدواري كرد زايران در سفر حج ؛ زمينه را براي كسب معارف اهل بيت و اصلاح مسير زندگي خود فراهم نمايند.

حجت الاسلام راشد يزدي با اشاره به احاديث و رواياتي از پيامبر گرامي اسلام گفت كه صبر و شكيبايي دژي مستحكم است كه پيامبر(ص)‌ از همه مصائب و سختي ها با اين دژ عبور كرد.برچسب ها:حج - مدينه - راشد يزدي - انس و معرفت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: