سه شنبه|29 اسفند 1396|02 رجب 1439|20 March 2018
زمان انتشار: 1396/05/21 - 20:48 |

معاون مركز پزشكي حج و زيارت هلال احمر:

كاهش چشمگير مراجعات زائران به مراكز پزشكي در مكه و مدينه

معاون مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر گفت: مراجعات به مراكز پزشكي مستقر در مدينه منوره و مكه مكرمه با وجود افزايش 25 درصدي زائران در مناسك حج امسال،‌ تقريبا يك سوم ميزان مراجعه كنندگان در سال 94 است.
دكتر پيرحسين كوليوند روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به مدينه منوره افزود:‌‌ يكي از دلايل كاهش مراجعه زائران به درمانگاه ها و بيمارستان هاي تخصصي ما در مدينه منوره و مكه مكرمه رعايت بهداشت و مراقبت هاي پزشكي از سوي زائران است.

وي اضافه كرد:‌ علاوه بر رعايت نكات بهداشتي از سوي زائران، حضور پررنگ و موثر تيم هاي پزشكي مستقر در هتل ها و درمانگاه هاي هلال احمر نيز موجب شده است تا كاهش قابل ملاحظه اي در مراجعات زائران را شاهد باشيم.

معاون مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر تصريح كرد:‌ خوشبختانه تا امروز هيچ بيماري خاصي زائران را تهديد نمي كند و مشكلي در زمينه بيماري هاي واگيردار نداريم.

دكتر كوليوند به اجراي طرح انطباق در مناسك حج امسال و استفاده از پرستاران خانم براي ارائه خدمات پزشكي به بانوان زائر اشاره كرد و گفت:‌ خوشبختانه اين طرح به خوبي اجرا و با استقبال خوب بانوان مواجه شده تا آنها بتوانند بهتر از خدمات پزشكي در ايام حج استفاده كنند.

وي اضافه كرد: با تمهيداتي كه در مناسك حج امسال در نظر گرفته شده است، زائران هيچ نگراني از بابت ارائه خدمات پزشكي نخواهند داشت.


برچسب ها:حج 96 - مدينه منوره - هلال احمر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: