دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/05/22 - 10:15 |

حجت‌الاسلام نجفي روحاني در جمع دانشجويان:

آتش به اختيار يعني پاسخ به نداي سيدالشهدا (ع)/ «لبيك يا حسين» را در دانشگاه‌ها فرياد بزنيد

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق گفت: آتش به اختيار، يعني بي‌تفاوت نبودن و لبيك گفتن به فرياد اباعبدالله عليه‌السلام؛ پس «لبيك يا حسين» را در دانشگاه‌ها فرياد بزنيد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلي، حجت‌الاسلام والمسلمين نجفي روحاني كه در جمع 300 تن از دانشجويان اعزامي به عتبات از سوي ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان سخن مي‌گفت، با بيان اين مطلب افزود: خودتان را آزمايش كنيد و ببينيد اگر در سال 61 هجري زندگي مي‌كرديد و خانم‌ها حضرت زينب سلام‌الله عليها و آقايان امام حسين عليه‌السلام را مي‌ديدند، چه مي‌كرديد و نسبت به اهداي برادر و فرزند و به طور كلي، دادن هستي چه واكنشي داشتيد؟
مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق با بيان اينكه حكومت امام عصر ارواحنا له فداه، جهاني است، اظهار داشت: كساني كه سرباز حضرت‌اند و براي ظهور آمادگي دارند، زيارتشان قبول و لبيك‌شان درست است.
حجت‌الاسلام نجفي روحاني با بيان اينكه لبيك به امام حسين عليه‌السلام را در دانشگاه‌ها فرياد بزنيد، ادامه داد: در دنيا اگر يك انسان مسلمان فرياد بزند و كمك بخواهد، همه مسلمين موظف‌اند به او لبيك بگويند.
وي با اشاره به اهميت عملي كردن لبيك گفت: لبيك گفتن سه شكل دارد؛ در دلتان، با زبانتان و با عملتان و كربلا، جايي است كه بايد با عمل لبيك گفت؛ چرا كه سيدالشهدا عليه‌السلام با قلبش و عملش به نداي خدا لبيك گفت.
مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق، آتش به اختيار بودن را بدين شكل معنا كرد: آتش به اختيار يعني بي‌تفاوت نبودن و لبيك گفتن به نداي اباعبدالله عليه‌السلام. پس در دانشگاه‌ها آتش‌ به اختيار باشيد و «لبيك يا حسين» را فرياد بزنيد.
يادآور مي‌شود 300 تن از دانشجويان اعزامي از استان‌هاي تهران، قم، آذربايجان شرقي، كرمانشاه، اصفهان، همدان و خوزستان، عصر شنبه 21 مرداد با حضور در بعثه مقام معظم رهبري در كربلا برنامه روايتگري «احلي من العسل» را برگزار كردند.
 حجت‌الاسلام والمسلمين نجفي روحانيبرچسب ها:نجفي روحاني-دانشجويان-كربلا-عتبات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: