دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/05/22 - 11:00 |

رييس سازمان حج و زيارت از بهبود كيفيت خيمه هاي عرفات درحج 96 خبر داد

"‌حميد محمدي "‌رييس سازمان حج و زيارت از بهبود كيفيت خيمه هاي زايران ايراني در سرزمين منا و عرفات خبر داد و گفت كه با تلاش هاي انجام شده ؛‌خيمه هاي زايران ايراني امسال از كيفيت و استاندارهاي بالاتري برخوردار است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ؛‌ "‌ حميد محمدي " رييس سازمان حج و زيارت كه براي بررسي آخرين اقدامات انجام شده براي استقرار خيمه هاي زايران ايراني در سرزمين عرفات به مكه سفر كرده است ؛ گفت كه كسانيكه در سالهاي قبل مشرف شده اند ؛ اين بهبود كيفيت را به خوبي لمس خواهند كرد .

رييس سازمان حج و زيارت همچنين با اشاره به اينكه طبق توافقات انجام شده ؛ خيمه هاي زايران كشورمان مجهز به كولرهاي گازي و سيستم هاي خنك كننده است ؛ ابراز اميدواري كرد با توجه به گرماي هوا در سرزمين عرفات ؛ استفاده از سيستم هاي خنك كننده شرايط اسان تر و بهتري را براي اقامت موقت زايران ايراني در سرزمين منا و عرفات ايجاد كند.

وي گفت : همچنين ارتفاع سقف چادرهاي اقامتي در سرزمين منا و عرفات ؛ بالاتر از سالهاي قبل است كه اين موضوع به كاهش احساس گرما در زمانيكه زايران عزيز در چادرها مشغول دعا و مناجات و استراحت هستند ؛‌ منجر خواهد شد.

در بازديد رييس سازمان و حج و زيارت از محل استقرار زايران ايراني در سرزمين منا و عرفات ؛ شماري از مسئولان اجرايي ستاد عمليات مكه در حوزه اسكان نيز گزارشي از اقدامات انجام شده به اطلاع اقاي محمدي رساندند.

وي با قدرداني از تلاش ها و زحمات انجام شده از سوي ستاد مكه ؛‌ خدمتگزاري به زايران را افتخاري براي سازمان حج و زيارت دانست و ابراز اميدواري كرد كه ضيوف الرحمن با حجي مقبول و سعيي مشكور به كشور بازگردند.

86 هزار و 500 زاير ايراني امسال در مناسك حج ابراهيمي حضور دارند و تاكنون حدود نيمي از زايران كشورمان در شهرهاي مدينه و مكه بسر مي برند.برچسب ها:حج - محمدي - خيمه - عرفات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: