دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/05/22 - 12:25 |

​نماينده آيت الله سيستاني در اروپا:

حج عظمت و هيبت مسلمانان را به جهانيان نشان مي‎دهد

نماينده آيت الله سيستاني در اروپا تصريح كرد: مسلمانان با حضور ميليوني در موسم حج عظمت و هيبت خود را به جهانيان نشان مي‎دهند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام سيد مرتضي كشميري، نماينده آيت الله سيستاني در اروپا، طي سخناني در مركز اسلامي انگليس گفت: حج از فرائض عبادي و سياسي است كه اگر مسلمانان ظرفيت‎هاي اقتصادي، اجتماعي، اخلاقي، عبادي و سياسي آن را به خوبي مي‎شناختند، مي‎توانستند بر جهان برتري پيدا كنند.

نماينده آيت الله سيستاني تصريح كرد: حج موجب از بين رفتن مرزها شده و مسلمانان را متحد مي‎كند. مسلمانان در اين ايام قلب‎شان را روانه حج و آن مكان مقدس كرد‎ه اند و اين توجه موجب همبستگي بيشتر آنان مي‎شود.

حجت الاسلام كشميري با اشاره به وجهه سياسي مراسم حج خاطرنشان كرد: حج عظمت و هيبت مسلمانان را به جهانيان نشان مي‎دهد به طوري كه چنين تصوير باشكوهي را در هيچ زمان و مكاني مشاهده نمي‎كنيم.

وي با بيان اينكه خداوند متعال انسان‎ها را از نزاع دور مي‎دارد، بيان داشت: باوجود آنكه هر ساله ميليون‎ها مسلمان در حج تجمع مي‎كنند اما متاسفانه به فكر حل مشكلات امت اسلامي نيستند.

نماينده آيت الله سيستاني در اروپا خاطرنشان كرد: بيش از يك ميليارد و نيم مسلمان با منابع مالي و ثروت‎هاي بسياري در جهان زندگي مي‎كنند اما متاسفانه با مشكلات و چالش‎هاي مختلف روبه رو هستند.

منبع: خبرگزاري تقريب

برچسب ها:حج تمتع


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: