دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/05/22 - 22:35 |

استقبال زايران ايراني از محافل انس و معرفت

محفل انس و معرفت ؛ محفلي براي كسب معارف اهل بيت

يكي از اقدامات بعثه مقام معظم رهبري كه بسيار مورد استقبال زايران قرار گرفته ؛‌برگزاري نشست هايي با عنوان "‌ محفل انس و معرفت "‌است كه در اين نشست ها سخنرانان نكات اخلاقي و آموزنده اي را برگرفته از آيات قران كريم و روايات و احاديث معصومين (ع)‌نقل مي كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ؛ محافل انس و معرفت به گونه اي برنامه ريزي شده است تا هر كاروان زايران كشورمان ؛ دست كم شاهد برگزاري يك نشست باشد.

امروز (‌يكشنبه )‌ و با گذشته حدود دو هفته از آغاز اعزام زايران كشورمان ؛ سه نشست انس و معرفت به صورت جداگانه با سخنراني حجج الاسلام راشد يزدي و ماندگاري از اساتيد حوزه و وعاظ مشهور كشورمان در شهر مدينه منوره برگزار شد.

حجت الاسلام و المسليمن ماندگاري در سخناني كه در محفل انس و معرفت در هتل مكارم پلازا برگزار شد ؛ به موضوع "‌اخلاق مسلماني "‌و "‌شان زائر بيت الله الحرام "‌اشاره كردو گفت : هميشه دستورات الهي براساس بايد ها و نبايدهاست و بايد در مقابل دوگانگي ها تلاش كرد آنچه رضايت خداوند است انجام پذيرد.

حجت الاسلام و المسليمن راشد يزدي نيز در نشست مشابه ديگري كه در هتل " راما مدينه "‌ برگزار شد ؛ نكات اخلاقي و ارزنده اي در باب دعا و استغفار و تلاش براي كنارگذاشتن عادت هاي ناپسند و متخلق شدن به اخلاق نبوي مطرح كرد.

يكي از برنامه هاي جذاب محافل انس و معرفت ؛ اجراي برنامه تواشيح توسط گروه مشكاة است كه بسيار مورد استقبال زايران قرار مي گيرد.

مديحه سرايي و ذكر مصيبت اهل بيت پايان بخش اين برنامه بود.
برچسب ها:حج - انس و معرفت - ماندگاري - راشد يزدي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: