پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/07 - 12:00 |

حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسكر :

توجه به توصيه هاي اخلاقي مقام معظم رهبري به زايران در ميان حجاج كشورمان محسوس است

حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسكر نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت ؛ توجه زايران ايراني بيت الله الحرام به فرمايش و توصيه هاي اخلاقي و معنوي رهبر معظم انقلاب را " محسوس " دانست و گفت : قرائت و تدبر در قران كريم ؛ حضور در نمازهاي جماعت و تهجد و شب زنده داري در حرمين شريفين از جلوه هاي بارز حج 96 است .
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ؛ حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسكر روز سه شنبه در گفت وگوي اختصاصي با برنامه تلويزيوني "‌روضه رضوان " گفت : بحمدالله در روزهاي گذشته حجاج كشورمان در كمال آرامش به انجام وظايف ديني خود در سرزمين وحي سرگرم بوده اند و آرامش ويژه اي بر آنها حاكم است .

وي توجه به معنويت و پالايش روح و جان را بيانگر رشد ديني و معنوي زايران كشورمان دانست و گفت : زايران از لحظه لحظه حضور در حرمين شريفن بهره معنوي مي برند.

حجت الاسلام قاضي عسكر اضافه كرد : همانگونه كه انتظار داشتيم حج امسال با عزت ؛ احترام و آبرومند درحال برگزاري است و حجاج كشورمان از ابتداي موسم حج نيز در تماس هاي مكرر با بستگان و اقوام خويش در ايران اين موضوع را منتقل كرده اند.

وي درخصوص تمهيدات پيش بيني شده براي ايام تشريق اظهار داشت :‌ تمهيدات و برنامه ريزي هاي خوبي براي فراهم كردن شرايط آسايش زايران در ايام حضور در عرفات ؛ مشعر و منا صورت گرفته است تا نگراني خاصي وجود نداشته باشد.

سرپرست زايران كشورمان درخصوص موضوع گرمازدگي احتمالي زايران در ايام تشريق گفت : امسال چادرهاي نسوز بزرگ و استانداردي به لحاظ مراقبت هاي ايمني كه مجهز به كولرهاي گازي و داراي سقف هاي نسبتا بلند است ؛ براي اقامت زايران در نظر گرفته شده است كه ان شاءالله بدون دغدغه به نياش و دعا ومناجات خويش در سرزمين منا و عرفات بپردازند.

حجت الاسلام قاضي عسكر همچنين به وسعت چادرها كه برخي از آنها به حدود 400 متر مربع مي رسد اشاره كرد و گفت : وسعت چادرها نسبت به گذشته بسيار بزرگتر است و زايران كشورمان در ايام تشريق يك زندگي جمعي را تجربه مي كنند كه مي توان شور و نشاط معنوي زايران را دوچندان كند.

وي با اشاره به تقارن ايام تشريق با شب جمعه گفت كه پيش بيني هايي براي برگزاري دعاي روحبخش و پرفيض كميل در برخي چادرها صورت گرفته است كه ان شاءالله زايران قبل از عزيمت به منا ؛ با زمزمه دعاي كميل روح و جان خويش را شستشو دهند.

سرپرست زايران ايراني بيت الله الحرام از " نقل ترددي " به عنوان يكي از اقدامات خوب صورت گرفته براي جابجايي سريع و راحت زايران بين عرفات ؛ مشعر نام برد و گفت : در سال هاي قبل به دليل ازدحام جمعيت بعضا جابجايي زايران از عرفات تا مشعر ساعات ها طول مي كشيد اما با "‌نقل ترددي " اين زمان به كمتر از يك ساعت كاهش يافته است.

وي با تاكيد بر اينكه زايران كشورمان بايد مطابق برنامه زمان بندي شده در روز دهم ذي الحجه (‌ عيد سعيد قربان )‌ براي رمي جمرات اقدام كنند ؛ گفت : براساس پيش بيني هاي انجام شده ؛ زايران كشورمان پس از ورود به منا ؛ ابتدا در چادرهاي اقامتي مستقر خواهند شد و پس از صرف صبحانه از ساعت 10 و 30 دقيقه صبح ؛ گروه گروه با هماهنگي براي رمي جمرات اقدام خواهند كرد.

حجت الاسلام قاضي عسكر گفت كه امسال نيروهاي امداد و راهنماي حجاج و گروههاي پزشكي در مسير تردد و بازگشت زايران به جمرات حضور دارند و آماده خدمت رساني به زايران هستند.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت گفت : در ايامي كه حجاج كشورمان در سرزمين منا بيتوته مي كنند ؛‌ برنامه هاي متنوعي از جمله برگزاري محافل دعا و مناجات پيش بيني شده است.

وي ابراز اميدواري كرد امسال به فضل و لطف الهي ؛ حجاج كشورمان بدون هيچ گونه حادثه اي در ايام تشريق ؛ با حجي مقبول و سعيي مشكور به كشور بازگردند و لبخند رضايت را در چهره مقام معظم رهبري و ملت ايران شاهد باشيم.

وي در پايان خطاب به ملت ايران گفت كه زايران ايراني بيت الله الحرام دعاگوي همه ملت ايران در سرزمين وحي هستند و از مردم مومن و ديندار و انقلابي كشورمان نيز التماس دعا داريم .برچسب ها:حج - مكه - روضه رضوان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: