سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/07 - 19:40 |

ديدار اعضاء محترم بعثه هاي مراجع عظام تقليد با سرپرست حجاج ايراني

نمايندگان و اعضاي بعثه هاي مراجع عظام تقليد درحج امسال امروز با حضور در محل بعثه مقام معظم رهبري درمكه مكرمه با نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت و سرپرست حجاج ايراني ديداركردند.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، دراين ديدار كه آقاي حميد محمدي رئيس سازمان حج و زيات نيز حضور داشت اميرالحاج ايران طي سخناني اظهار داشت : ارزيابي كلي از آغاز شروع عمليات حج تاكنون حكايت از آن دارد آنچه كه مورد خواست مقام معظم رهبري ، مراجع عظام تقليد ، ملت ايران و مسئولان نظام بود بحمدالله تاكنون تحقق يافته و حجاج ايراني با عزت وارد عربستان شده و عزتمندانه هم دراماكن مختلف حضوردارند و به انجام وظايف ديني خود مشغولند.

سرپرست حجاج ايراني صدور ويزاي الكترونيكي براي 86هزار و 300 زائر در داخل ايران، انتقال اكثريت زائران ايراني با هواپيمايي ايران اير به فرودگاههاي مدينه و جده و تعامل مناسب طرف سعودي با هيئت ايراني براي حل مسايل مطرح شده را يادآور شد و از رئيس سازمان حج و زيارت كه از آغاز عمليات حج تاكنون با جديت وتلاش ، امور اجرايي را پيگيري كرده است، تقدير كرد.

وي با اشاره به استفاده از چادرهاي بلند جديد درعرفات كه مجهز به امكانات سرمايشي است ، گفت : با استفاده ازاين چادرها شرايط اسكان زائران بهتر شده ودر مشعر نيزمكان مناسبي با امكانات لازم به ايرانيان اختصاص يافته است.

نماينده ولي فقيه درامور حج و زيارت به استقرار راهنما و فراهم كردن برخي تسهيلات و مديريت كاروانها درمسيرهاي رفت و برگشت به جمرات اشاره كرد و افزود: وضعيت زائران ايراني از نظر معنوي نيز نسبت به گذشته بسيار بهتر شده است ؛ در مسجدالنبي و مسجدالحرام مشاهده مي كنيم كه حجاج ايراني پيوسته درحال دعا ، عبادت و راز ونياز با پرورگار هستند.

وي تصريح كرد: حضور زائران بيت الله الحرام در سرزمين وحي و ابراز خوشحالي ضيوف الرحمان از حضور در اين سرزمين مقدس ، تجربه اي براي همه ماست كه وقتي يك فريضه ديني در معرض هجوم قرار مي گيرد همه منسجم و قدرتمندانه دربرابرحركت هاي شوم بايستيم وآن را عقب برانيم.

سرپرست حجاج ايراني ازبعثه هاي مراجع عظام تقليد بعنوان پشتوانه اي بزرگ براي بعثه مقام معظم رهبري در مقابله با اين جوسازي ها ياد كرد و گفت: درحاليكه اينگونه مسايل مطرح مي شد همه شما تاكيد داشتيد كه در مراسم حج حضور خواهيد يافت و مراجع بزرگوار تقليد هم مثل هميشه يار و ياور و مشوق ما بودند.

وي افزود: شما علما مايه بركت و پشتوانه اي قوي براي مراسم مهم و بسيار باشكوه حج هستيد و انشاءالله با دعاي خير شما، حجاج سالم و با حجي مقبول به اوطان شان بازگردند.

براساس اين گزارش پيش ازسخنان سرپرست حجاج ايراني، مراسم عزاداري و سوگواري به مناسبت سالروز شهادت امام باقر عليه السلام برگزار گرديد.
برچسب ها:حج - مكه - بعثه مراجع - قاضي عسكر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: