دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/06/07 - 19:55 |

معاون توسعه مديريت و منابع سازمان حج و زيارت:

آزمايش DNA براي شناسايي شهداي منا انجام شد/ تكميل فرآيند شناسايي مدفن باقيمانده شهدا

معاون توسعه مديريت و منابع سازمان حج و زيارت گفت: آزمايش DNA از بازماندگان شهداي منا در روزهاي گذشته با حضور نمايندگان سازمان حج و زيارت و ساير ارگان هاي ذيربط ايراني و سعودي، انجام شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، محمد آزاد روز سه شنبه با بيان اينكه هفت تن از نزديكان شهدايي كه پيكر آنها شناسايي نشده بود، در مناسك حج امسال حضور دارند،‌ افزود: نتيجه آزمايشات طي روزهاي آينده مشخص و اعلام خواهد شد تا امكان زيارت قبور اين شهيدان از سوي خانواده هاي معزز آنها فراهم شود.

وي با اشاره به حادثه تلخ منا در حج 94 اظهاركرد: با پيام تاريخي مقام معظم رهبري (مدظله)، راه براي بازگشت پيكر شهداي عزيز باز شد و با تلاش هاي صورت گرفته پيكر بيشتر شهيدان به ميهن اسلامي بازگشت.

او ادامه داد: تعدادي از شهداي عزيز شناسايي نشدند كه بر همين اساس اعزام خانواده ها به عربستان براي انجام آزمايشاتDNA در دستور كار قرار گرفت و تعدادي از نزديكان شهدا با پيگيري سازمان حج و زيارت به عربستان اعزام شدند و مراحل لازم براي شناسايي پيكر شهدا صورت گرفت.

معاون توسعه مديريت و منابع سازمان حج و زيارت گفت: با توجه به قطع روابط سياسي ايران و عربستان و عدم امكان اعزام اتباع ايراني به عربستان سعودي متاسفانه تعداد بسيار اندكي از خانواده هاي معظم شهدا نتوانسته بودند براي انجام فرآيند شناسايي پيكر شهدا به عربستان اعزام شوند.

آزاد اضافه كرد: پس از بازگشايي حج و امكان اعزام زائران ايراني،‌ موضوع اعزام خانواده شهداي منا در اولويت قرار گرفت و از آنها دعوت شد با هزينه سازمان حج و زيارت به اين سفر مشرف شوند تا براي شناسايي پيكر شهداي عزيز و مشخص كردن مزار مطهر آنان اقدامات لازم انجام شود كه در اين ارتباط هفت تن از نزديكان شهداي باقيمانده به اين سفر اعزام شده اند.


برچسب ها:حج96 - مكه مكرمه - شهداي منا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: