دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/06/07 - 21:15 |

حجت‌الاسلام محمديان:

دعاي عرفه به تنهايي براي اثبات اهميت اين روز كافي است

رئيس نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه‌ها در همايش «عرفان عرفه» گفت: دعاي عرفه به تنهايي براي اثبات اهميت اين روز كافي است و اهل معرفت معتقدند كه ناب‌ترين و عميق‌ترين دعايي كه از اهل‌بيت عليهم‌السلام به ما رسيده، همين دعاست.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلي، حجت‌الاسلام والمسلمين محمد محمديان، ظهر امروز در همايش «عرفان عرفه» كه با حضور بيش از 400 تن از روحانيون، نخبگان و دانشگاهيان در سالن خاتم‌الانبياء حرم مطهر امام حسين عليه‌السلام برگزار شد، اظهار داشت: امانتي را خدا بر آسمان، زمين و كوه‌ها عرضه كرد، اما آن‌ها ترسيدند، نپذيرفتند و زير بار نرفتند، اما انسان اين امانت را پذيرفت.
وي با اشاره به نظرات «هانري كُربَن» فيلسوف، شيعه‌شناس و ايران‌شناس فرانسوي اظهار داشت: اين انديشمند نامدار جهان مي‌گويد كه انسان، چون عاشق و ديوانه بود، امانت‌دار خدا شد؛ پس اراده يافت و از طرف پروردگار، برگزيده شد.
رئيس نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه‌ها، با اشاره به اعتراض فرشتگان به خدا درباره جانشيني انسان به عنوان خليفه‌الله در روي زمين گفت: ملائك به خدا معترض شدند كه چرا كسي را كه در دنيا خون مي‌ريزد و فساد مي‌كند، صاحب چنين اراده‌اي كردي. در عوض، خدا به آن‌ها گفت كه شما نمي‌دانيد من چه خواهم كرد. هنگامي كه يوسف در برابر همه عوامل گناه براي آلوده شدن قرار گرفت و تن به معصيت نداد، خدا به او مباهات كرد و از فرشتگانش پرسيد: اين شما نبوديد كه پرسيديد چرا انسان را آفريدم؟
حجت‌الاسلام محمديان، دو ركعت نماز نوجوان تازه بالغ شده حشدالشعبي در شرايط جنگي را افضل از 80 سال نماز و روزه‌داري در جوار خانه خدا دانست و ادامه داد: خدا اين نوجوان را به ملائكش نشان مي‌دهد و مي‌گويد: شما كه هزاران سال مرا عبادت كرديد، اين بنده خوب و مخلص مرا ببينيد كه من به او مباهات مي‌كنم.
وي عاشورا را بزرگ‌ترين صحنه براي نشان دادن عيار انسان در جهان خواند و اظهار داشت: خدا به ياران سيدالشهدا عليه‌السلام فخر مي‌فروشد؛ چرا كه اصحاب حضرت در زمان عزيمت، حدود هزار تن بود و هنگامي كه در مقابل دشمن قرار گرفتند، ناخالصي‌هايشان جدا شده بود؛ مثل طلايي كه در اسيد فرو برود و ناخالصي‌هايش از آن جدا شود.
رئيس نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه‌ها با اشاره به دليل دشمني آن‌ها كه حضرت اباعبدالله عليه‌السلام را به كوفه دعوت كردند و عاقبت به روي او شمشير كشيدند، گفت: همان‌طور كه خود حضرت مي‌فرمايند، شكم آنان از حرام پر شده بود و همين مال حرام، معرفت و محبت آن‌ها را خنثي كرده بود.
حجت‌الاسلام محمديان، نوع حرام‌خواري كوفيان را برداشت از بيت‌المال دانست و در پايان گفت: عده‌اي بيت‌المال را از شير مادر حلال‌تر مي‌دانند و اگر شما دنبال درك عرفان عرفه هستيد، مراقب لقمه‌هايتان باشيد و از امام حسين عليه‌السلام معرفت طلب كنيد.
انتهاي خبر/برچسب ها:همايش عرفان عرفه-حجت الاسلام محمديان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: