دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/06/07 - 21:21 |

حجت‌الاسلام نجفي روحاني:

عرفه، روز مباهات خدا و عفو حداكثري است

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق، عرفه را روز مباهات خداوند بر فرشتگان، كسب معرفت، اعتراف به گناه، دعا و عفو حداكثري دانست.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلي، حجت‌الاسلام والمسلمين نجفي روحاني، ظهر امروز در همايش «عرفان عرفه» كه با حضور بيش از 400 تن از روحانيون، نخبگان و دانشگاهيان در سالن خاتم‌الانبياء حرم مطهر امام حسين عليه‌السلام برگزار شد، با تشكر از امين‌العام عتبه حسيني، جناب سيدجعفر الموسوي به خاطر سخنراني عالمانه، وحدت‌آفرين و صادقانه‌اش گفت: فاصله معنوي عرفات تا كربلا، مانند فاصله ميقات تا حرم و تفاوت ظاهر و باطن است. اگر حاجي بر گرد خانه خدا مي‌گردد، امام حسين عليه‌السلام پيرامون خود خدا گشته است.
وي روز عرفه را يوم‌الله و روز مباهات با خدا، روز كسب معرفت، روز درخواست و دعا، روز اعتراف به گناه و روز عفو حداكثري خواند و اظهار داشت: خدا در روز عرفه به ملائك خود مباهات مي‌كند و مي‌گويد: ببينيد بندگان من چطور با خضوع و خشوع به عبادت مي‌پردازند؟ چنان‌كه پيامبر اكرم صلي‌الله عليه و آله نيز با اشاره به عفو حداكثري مومنين در روز عرفه مي‌فرمايند: هيچ زماني بيش‌تر از شب و روز عرفه، امكان آزادي از جهنم نداريم.
مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق، روز عرفه را روز عنايت خداوند به زوار امام حسين عليه‌السلام دانست و گفت: پروردگار، قبل از آن‌كه مهمان خود را در صحراي عرفات گرامي بدارد، به زائران سيدالشهدا عليه‌السلام عنايت دارد.
حجت‌الاسلام نجفي روحاني با بيان اين‌كه بايد ديد امام حسين عليه‌السلام چه كرده و چه حجي انجام داده است كه چنين منزلتي يافته است، ادامه داد: براي كشف مقام سيدالشهدا عليه‌السلام بايد به حديثي از امام صادق عليه‌السلام مراجعه كنيم كه حضرت در مقايسه حج و زيارت ايشان مي‌فرمايند: اگر من فضيلت زيارت جدم را بگويم، ديگر كسي به حج مشرف نمي‌شود.
وي اظهار داشت: قبل از اينكه مكه حرم امن الهي بشود، كربلا حرم امن خداوند بوده است.
مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق، عرفه را اوج فضيلت زيارت سيدالشهدا عليه‌السلام خواند و طبق روايات متقن، پاداش آن را برابر با يك ميليون حج با امام زمان عجل‌الله تعالي فرجه‌الشريف و يك ميليون عمره مقبوله با پيامبر اكرم صلي‌الله عليه و آله دانست.
انتهاي خبر/برچسب ها:همايش عرفان عرفه-حجت الاسلام نجفي روحاني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: