چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/08 - 12:41 |

سرپرست حجاج ايراني در ديداربا هيئت لبناني درمكه :

تنها راه مقابله با دشمن مقاومت است

دكتر قبلان قبلان نماينده جنبش امل وحجت الاسلام حسن شريفه نماينده بعثه حج مجلس اسلامي شيعه لبنان به همراه اعضاي اين بعثه با حضور در محل بعثه جمهوري اسلامي ايران در مكه مكرمه با حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني ديدار و گفتگو كردند.
به گزارش خبرنگارپايگاه اطلاع رساني حج ازمكه مكرمه ، دراين ديدارهيئت لبناني با اشاره به پيروزي هاي اخيررزمندگان مقاومت درمقابله با تروريست هاي تكفيري ، نقش جريان مقاومت درلبنان در چهار دهه اخير در مبارزه با رژيم صهيونيستي را تشريح و تصريح كردند: جمهوري اسلامي ايران در اين پيروزي ها نقش محوري داشته است.

دراين ديدارسرپرست حجاج ايراني نيز با تبريك پيروزيهاي اخير رزمندگان حزب الله در جبهه قلمون، نقش جبهه مقاومت را در لبنان وسوريه بسياربرجسته خواند و گفت : عزيزان ما درلبنان باعث افتخار و سربلندي همه مسلمانان شده اند.

نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت گفت: خدمات مستشاري جمهوري اسلامي ايران و حضور نيروهاي مقاومت در سوريه صحنه را تغيير داد و توطئه دشمنان ناكام ماند.

وي با اشاره به آيه "كَم مِّن فِئَةٍ قَلِيلَةٍ غَلَبَتْ فِئَةً كَثِيرَةً بِإذْنِ اللَّهِ " افزود: وقتي مشاهده مي كنيم يك عده قليل در مقابل جبهه استكبار كه با تمام توان به جنگ اسلام آمده ، مي ايستند و پيروز مي شوند انسان به وعده الهي "إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُم " ايمان پيدا مي كند.

اميرالحاج ايران سپس با اشاره به هوشياري مقام معظم رهبري در مقابله با فتنه داعش اظهار داشت: زماني كه اين گروهك ظهور كرد و برخي مناطق را در سوريه و عراق اشغال و سپس تنش هايي را در لبنان ايجاد نمود برخي تصور مي كردند همه چيز از دست رفته است اما امروز ثابت شد تنها راه مقابله با دشمن مقاومت است و با ياري خدا پيروزي محقق خواهد شد.

سرپرست حجاج ايراني درادامه عدم پذيرش شرايط كشورمان را علت عدم حضور ايران در حج گذشته ذكر كرد و با بيان مهمترين محورهاي توافقات صورت گرفته با كشور ميزبان براي حضورزائران ايراني در حج امسال ، گفت: اجراي اكثر مفاد توافقنامه امضاشده با وزير حج عربستان حكايت از آن دارد كه طرف سعودي تا حدود زيادي به اين توافقنامه پايبند بوده است.

وي با اشاره به اينكه ديپلماسي حج مي تواند به ديپلماسي عمومي براي حل مسايل كمك كند، افزود: در صورتي كه تا پايان عمليات حج اين روند مثبت ادامه يابد و كشور ميزبان به توافق ها ملتزم باشد زمينه براي راه اندازي عمره فراهم خواهد شد.

دراين ديدار ، دكتر قبلان قبلان و حجت الاسلام حسن شريفه همچنين ياد دكترغضنفر ركن آبادي سفير سابق كشورمان در لبنان را كه درحادثه منا در سال 94 شهيد شد و ديگر شهداي منا ، مسجدالحرام و جبهه مقاومت را گرامي داشتند و با اشاره به پيوندهاي تاريخي ، جغرافياي و مذهبي دو كشور، اظهار داشتند: روابط برادرانه و محبت آميزما را درميدان مبارزه با رژيم اشغالگر قدس و استكبار جهاني كه همه امت اسلامي را هدف گرفته در صف واحد قرار داده است.برچسب ها:


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: