چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/08 - 13:44 |

عمليات انتقال زايران ايراني از مكه به عرفات آغاز شد / اعزام 86 هزار و 300 زاير با 600 دستگاه اتوبوس

نخستين گروه از زايران ايراني ؛ بعدازظهر چهارشنبه از مكه مكرمه عازم سرزمين عرفات شدند .
نخستين گروه از زايران ايراني ؛ بعدازظهر چهارشنبه از مكه مكرمه عازم سرزمين عرفات شدند .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ؛ عمليات نقل و انتقال 86 هزار و 300 نفر از زايران كشورمان با حدود 600 دستگاه اتوبوس از شهر مكه به سرزمين عرفات تا پايان چهارشنبه شب ادامه خواهد يافت.

براساس برنامه زمانبندي اعلام شده ؛ زايران كشورمان پس از انتقال به عرفات ؛ در چادرهاي اختصاص يافته به زايران ايراني مستقر خواهند شد و شب را در اين وادي مقدس بيتوته مي كنند.

وسعت برخي چادرها تا 400 متر مربع اعلام شده است و در هر چادر چند كاروان از كشورمان حضور خواهند داشت.

زايران كشورمان ؛ روز پنجشنبه را در سرزمين عرفات بسر خواهند برد و با دعا و مناجات به درگاه خداوند متعال جان و روح خويش را پالايش مي كنند و اوج اين بندگي را مي توان در دعاي پرفيض و روحبخش عرفه به نظاره نشست.

حجت الاسلام و المسليمن قاضي عسكر نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج كشورمان پيش از اين اعلام كرده بود كه مراسم دعاي عرفه ساعت 15 به وقت محلي ( 16:30 به وقت تهران)‌ از سوي بعثه مقام معظم رهبري برگزار مي شود .

زايران ايراني بيت الله الحرام ؛ پنجشنبه شب پس از برگزاري نمازجماعت و قرائت دعاي كميل ؛ سرزمين عرفات را به قصد بيتوته در مشعر ترك خواهند كرد و شب جمعه را در مزدلفه بسر برده و پس از طلوع فجر؛ عازم سرزمين منا خواهند شد.

براساس برنامه ريزي هاي انجام شده ؛ زايران درصبح جمعه در بدو ورود به سرزمين منا ؛ ابتدا در چادرهاي منا مستقر شده و پس از استراحت و صرف صبحانه ؛ براي شركت در مراسم رمي جمرات كه از ساعت 10:30 براي كاروان هاي ايراني برنامه ريزي شده ؛ عازم جمرات خواهند شد.

گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به مكه مكرمه حاكيست ؛ امسال تدابير و برنامه ريزي دقيقي براي ايام تشريق صورت گرفته است و همه كاروان ها ملزم به رعايت دقيق دستورالعمل هاي ابلاغي شده اند.

زايران ايراني پس از رمي جمرات و قرباني و تقصير ( حلق براي مردان ) روزهاي يازدهم و دوازدهم ذي الحجه را در منا خواهند بود و به مناجات و دعا و نيايش با پروردگار متعال خواهند پرداخت.

زايران درروز دوازدهم ذي الحجه پس از پايان مناسك ايام تشريق ؛ به مكه بازخواهند گشت و با انجام طواف نسا و نماز پشت مقام ابراهيم (ع) ؛ به مناسك حج ابراهيمي پايان خواهند داد.


برچسب ها:حج - مكه - زايران - عرفات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: