چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/08 - 15:34 |

عمليات انتقال زائران اهل سنت كشورمان به منا تا ساعتي ديگر پايان مي يابد

مسئول نقل ترددي و بين شهري ستاد مكه گفت: عمليات انتقال زائران اهل سنت كشورمان كه از صبح امروز به منا آغاز شده است، تا ساعتي ديگر به پايان مي رسد.
حميدرضا محمدي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به مكه مكرمه،‌ افزود: از آغاز عمليات انتقال حدود 15 هزار زائر اهل سنت تاكنون، يك منطقه به طور كامل تخليه شده و دو منطقه ديگر حدود 10 تا 15 درصد از زائران باقي مانده اند كه تقريبا تا يك ساعت ديگر انتقال آنها به پايان مي رسد.

وي با اشاره به اينكه عمليات انتقال حدود 70هزار زائر باقيمانده كه امروز راهي سرزمين عرفات خواهند شد، از ساعت 15:30 به وقت محلي آغاز مي شود، گفت: راهنماياني كه در اتوبوس هاي زائران براي انتقال به عرفات مستقر مي شوند به پاركينگ عرفات اعزام شدند تا پس از تحويل اتوبوس ها براي انتقال زائران راهي هتل ها شوند.

مسئول نقل ترددي و بين شهري ستاد مكه ادامه داد: گروه هاي اول اتوبوس ها براي انتقال زائران به مناطق دورتر يعني مناطقع 4 و 5 اعزام مي شوند و به همين ترتيب مناطق 3 و منطقه يك و دو در ادامه تخليه خواهد شد.

محمدي با بيان اينكه در عمليات انتقال زائران به عرفات ابتدا بانوان زائر با اتوبوس هاي مكيف (سقف دار) منتقل مي شوند،‌ افزود: در ادامه كار انتقال زائران،‌ با غروب آفتاب عمليات انتقال آقايان آغاز مي شود كه مشكلي به لحاظ شرعي به وجود نيايد. البته 40 دستگاه اتوبوس مكشوف(بدون سقف) هم همزمان براي انتقال وارد خط و در هتل هاي بزرگ از آن براي انتقال استفاده مي شود.

انتقال زائران ايراني به عرفات تا ساعات پاياني امشب ادامه خواهد يافت تا روز پنجشنبه آنان در سرزمين عرفات نواي دلنشين دعاي عرفه را زمزمه كنند.


برچسب ها:حج 96 - زائران - عرفات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: