چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/08 - 17:58 |

درمكه مكرمه انجام شد؛

آخرين هماهنگي ها براي اعزام زائران ايراني به عرفات ومنا

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر درنشست شوراي هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت با اشاره به آغازاعزام زائران به عرفات و منا ، بر لزوم حفظ آرامش و پرهيز از استرس وارد كردن به حجاج تاكيد كرد وگفت : تاكنون عمليات اجرايي حج به خوبي پيش رفته است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، دراين نشست كه امروز به رياست نماينده ولي فقيه درامورحج و زيارت و سرپرست حجاج ايراني در مكه مكرمه برگزار شد آخرين هماهنگي ها براي اعزام كاروان هاي ايراني به سرزمين عرفات و استقرار زائران در چادرهاي عرفات و منا صورت گرفت.

دراين جلسه آقاي حميد محمدي درباره نحوه انتقال كاروان هاي اهل تسنن وتشيع به عرفات، مشعر و منا و تدابير انديشيده شده در مسير رمي جمرات گزارش داد.

رئيس سازمان حج و زيارت با تاكيد برلزوم حفظ آرامش درميان زائران ايراني طي اين عمليات گفت: ساز و كارهاي لازم ونكات اجرايي واحتمالي كه قابل برنامه ريزي بوده پيش بيني شده است.

درادامه اين جلسه دكترسيد علي مرعشي رئيس مركز پزشكي حج و زيارت آخرين وضعيت زائران بستري در بيمارستان مكه و بيمارستان هاي سعودي را تشريح كرد و دكتر پير حسين كوليوند معاون اين مركز با اشاره به تدابير واقدامات صورت گرفته براي خدمات رساني به زائران درعرفات، مشعر و ايام تشريق گفت: براي زائراني كه احتمالا دچار گرمازدگي شوند تونل سرد آماده شده است .

درپايان اين جلسه رئيس سازمان حج وزيارت با اشاره به زمانبدي اعلام شده به زائران براي عزيمت به جمرات تاكيد كرد: راهنمايان و تيم هاي امداد درچند روز گذشته به صورت ميداني آموزش ديده اند و با مديريت اطاق عمليات، شيوه رفت و آمد كاروان ها در مسيررمي جمرات را تحت نظر دارند.برچسب ها:قاضي عسكر - مكه - عرفات - اعزام


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: