چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/08 - 18:00 |

عكس/ رواق‌هاي باب‌القبله حرم حسيني آماده پذيرش زائر

آستان مقدس حضرت امام حسين عليه‌السّلام كه پروژه آينه‌‌كاري رواق باب‌القبله حرم شريف را به پايان رسانده‌ است، اين رواق‌ها را براي بهره‌برداري در روز عرفه آماده مي‌كند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلي، آينه‌‌كاري، مقرنس‌‌كاري با گچ، برق‌كاري و راه‌اندازي سيستم خنك ‌كننده اين رواق به شكل كامل انجام شده‌ و كار كف‌پوشي و ديوارپوشي محدوده ما بين ضريح حبيب بن مظاهر تا باب علي‌اكبر عليه‌السّلام با استفاده از سنگ‌هاي مرمر به پايان رسيده است.
بر اساس اين گزارش، پس از اتمام نصب كف‌پوش‌ها، اين رواق براي روز عرفه به روي زائران گشوده خواهد شد.
كارگران حرم به صورت شبانه‌روزي مشغول آماده‌سازي اين رواق هستند. آن‌ها اميدوارند سيمان‌كاري كف رواق، گستردن فرش‌ها، نصب لوسترها و نظافت ديوارها تا قبل از روز عرفه (جمعه) به پايان برسد.
با بهره‌برداري از اين رواق كه در شرق ضريح مطهر سيدالشهدا عليه‌السلام واقع شده است، ظرفيت پذيرش زائر در حرم حدود 30 درصد افزايش مي‌يابد. اين رواق بزرگ به احتمال بسيار، بامداد فردا پنجشنبه در اختيار زوار امام حسين عليه‌السلام قرار خواهد گرفت تا از پراكندگي زائران به ويژه هنگام برپايي نمازهاي جماعت جلوگيري شود. اين در حالي است كه امروز، صدها تن از زائران حرم اباعبدالله الحسين عليه‌السلام، نماز جماعت صبح را در مقابل تل زينبيه، باب‌الرأس الشريف و روبه‌روي خيابان‌هاي شهدا و سدره اقامه كردند.
انتهاي خبر/برچسب ها:افتتاح رواق-حرم امام حسين (ع)-عرفه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: