دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/10 - 09:58 |

استقرار زايران ايراني در چادرهاي منا

حميد محمدي رييس سازمان حج و زيارت روز جمعه از استقرار كامل زايران ايراني در چادرهاي منا خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، رييس سازمان حج و زيارت گفت كه عمليات انتقال 86 هزار و 300 زاير ايراني از سرزمين عرفات ؛ به مشعر و منا با موفقيت انجام شد و هم اكنون همه زايران در سرزمين منا مستقر شده اند.

وي گفت كه طبق برنامه زمان بندي شده ؛ زايران كشورمان از ساعت 10:30 صبح امروز به وقت محلي ( 12به وقت تهران ) براي رمي جمرات ؛ اقدام خواهند كرد.

رييس سازمان حج و زيارت تصريح كرد كه گروههاي امداد و پزشكي در مسيرهاي جمرات مستقر هستند و عزيمت كاروان ها از محل خيمه ها به جمرات و بازگشت توسط سيستم رصد ويژه جمرات در ستاد حج كاملا رصد مي شود .

وي با اشاره به اينكه تا ساعت 15 امروز اولين روز رمي جمرات زايران ايراني انجام مي شود، افزود: امسال براي اولين بار اتاق كنترل، مديريت و رصد كاروان هاي ايراني از لحظه خروج از چادرها، طول مسير ، ايستگاه جمرات و بازگشت به خيمه ها به صورت سيستمي كنترل مي شود.

وي اضافه كرد: كه حدود نيمي از زايران شب گذشته را در مشعر وقوف اضطراري داشته و سپس وارد منا شدند و هم اكنون رمي جمرات را انجام داده و درچادرها مستقر شده اند.

وي همچنين در باره ذبح قرباني گفت : ذبح قرباني براي زايران وقوف اضطراري كه از شب گذشته وارد منا شده اند از بعد از طلوع آفتاب آغاز شده و تا ساعت حدود 11 صبح پايان مي يابد .برچسب ها:حج96 - منا - محمدي - قربان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: