چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/11 - 19:46 |

حجت‌الاسلام نجفي روحاني:

فرهنگ عاشورا پرورش‌دهنده شهيد حججي‌هاست

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق، فرهنگ عاشورا را پرورش‌دهنده شخصيت‌هايي مانند شهيد محسن حججي دانست و تاكيد كرد: هركجا هستيد، خيمه امام حسين عليه‌السلام را توسعه دهيد و مانند اصحاب او اهل دعا و نيايش، تلاوت قرآن، امر به معروف، مبارزه در راه خدا و دشمن‌ستيز باشيد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلي، حجت‌الاسلام والمسلمين نجفي روحاني، عصر شنبه يازدهم شهريور در جمع بيش از 280 تن از دانشگاهيان زائر عتبات عاليات كه در بعثه مقام معظم رهبري در كربلا گرد آمده بودند، گفت: هر خيمه‌اي كه به نام سيدالشهدا عليه‌السلام برافراشته مي‌شود، قبه حرم امام حسين عليه‌السلام است؛ پس هر كجا هستيد، خيمه سيدالشهدا عليه‌السلام را توسعه دهيد و مانند اصحاب امام حسين عليه‌السلام اهل دعا، نيايش، تلاوت قرآن، امر به معروف، مبارزه در راه خدا و دشمن‌ستيز باشيد.
وي با اشاره به جايگاه و نقش «ولايت» در اسلام گفت: پيامبر اكرم صلي‌الله عليه و آله در اواخر عمر شريف خود سفارش كرد: من از دنيا مي‌روم، ولي دو چيز گرانبهاء را بين شما مي‌گذارم. اگر به آنها تمسك كنيد، هيچاه گمراه نمي‌شويد و آن قرآن و عترت است.
حجت‌الاسلام والمسلمين نجفي در ادامه با بيان ارتباط تكوين و تشريع خاطرنشان ساخت: امام، حافظ و مفسر دين و قرآن است. او قرآن مجسم و قرآن ناطق است. چنان كه مولا علي عليه‌السلام در جنگ صفين فرمودند: من قرآن ناطقم و آنچه بر نيزه است، قرآن صامت است.
مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با تأكيد بر اين‌كه بايد دشمن واقعي را شناخت و هيچگاه نبايد جاي دوست و دشمن در تفكر ما عوض شود، ولايت را مبناي اين مرزبندي دانست و اظهار داشت: خيلي‌ها به عنوان مسلمان، آب به آسياب دشمن مي‌ريزند. ما بايد يزيد زمانه‌مان را بشناسيم و با او ستيز كنيم.
وي با اشاره به رشادت و دلاورمردي‌هاي شهيد حججي گفت: اين شهيد، همان نقشي را ايفا كرد كه اصحاب امام حسين عليه‌السلام از خود به جاي گذاشتند. به عبارت ديگر، افكار و عقايد و اعمال افرادي مانند او مي‌توانند عصر ما را به سال 61 هجري پيوند زند و مردم ما را عاشورايي كند؛ زيرا فرهنگ عاشورا پرورش‌دهنده شخصيت‌هايي مانند شهيد محسن حججي است.
حجت‌الاسلام والمسلمين نجفي روحاني عاشورا را يك فرهنگ و يك جريان فكري دانست و گفت:در عرصه مقاومت در مقابل ظلم، قلم و بيان نقش به سزايي دارد. با اين سلاح قوي جلوي حملاتي را كه در فضاي مجازي به باورها و اعتقادات ديني مي‌شود، بگيرد و در برابر آن‌ها منفعل نباشيد.
مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق، كل يوم عاشورا و كل ارض كربلا را روح مكتب اسلام علوي معنا كرد و ادامه داد: بي‌تفاوتي، خطر بزرگي است كه در زمان امام حسين عليه‌السلام هم دامن بساري از مسلمانان را گرفت.
حجت‌الاسلام نجفي روحاني در پايان با تبريك عيد سعيد قربان به دانشجويان گفت: كسي كه عشق به ولايت دارد و دستش در دست ولايت قرار مي‌گيرد، ديگر سراغ گناه نمي‌رود.

برچسب ها:حجت الاسلام نجفي روحاني-دانشجويان-كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: