چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/11 - 23:40 |

حجت‌الاسلام رنجبر:

مصيبت كربلا نبود، وفاداري عباس (ع) جلوه نداشت

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا گفت: اگر مصيبت‌ها و رنج‌ها را يك جا ببينيم، به نظر خوب نيست، اما اگر همه آن‌ها را در يك مجموعه ببينيم، تصوير شيرين و شگفتي به ما ارائه مي‌دهد؛ چنان كه مصيبت كربلا، جلوه وفاداري حضرت عباس عليه‌السلام را نشان داد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلي، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدرضا رنجبر، شامگاه شنبه يازدهم شهريور در جمع زائران حرمين شريفين حضرت اباعبدالله عليه‌السلام و حضرت عباس عليه‌السلام در سرداب علقمي گرد آمده بودند، با اشاره به نفوذ كلام، بيان و هنر افراد و منشأ نفوذ آنان گفت: گاهي خدا به يك شاعر يا نويسنده، نفوذ قلم مي‌بخشد و گاهي به يك گوينده، نفوذ بيان مي‌دهد؛ در حالي كه حضرت عباس عليه‌السلام از چنان نفوذي برخوردار است كه او را پدر فضيلت‌ها خوانده‌‌اند.
وي در ادامه خاطرنشان ساخت: هركس آخر راه را ببيند، چپ نمي‌كند؛ به گونه‌اي كه خدا هم در جاي‌جاي قرآن به «يوم‌الآخر» اشاره دارد. مثل دوچرخه‌سواري كه اگر دوردست‌ها را تماشا كند، هيچ وقت زمين نخواهد خورد.
حجت‌الاسلام رنجبر، آن‌گاه با اشاره به وفادري حضرت عباس عليه‌السلام اظهار داشت: وقتي علم او را در روز عاشورا ملاحظه كردند، متوجه شدند كه جاي‌جاي آن رد شمشير و نيزه است و فقط جايي كه دستان مبارك حضرت، علم را در بر گرفته بود، سالم بود. اين نشان‌دهنده پايداري و مقاومت ايشان است.
وي با بيان اين‌كه دستان عباس عليه‌السلام صداي شگفتي در عالم ايجاد كرد، گفت: ادب قمر بني‌هاشم و تربيت مادرش، حضرت ام‌البنين سلام‌الله عليها بود كه نفوذ او را ماندگار كرد؛ وگرنه خدا هركس از اين نفوذ به درستي بهره نبرد، نفوذ او را مي‌ستاند.
حجت‌الاسلام والمسلمين رنجبر ادامه داد: خدا كسي را ذليل نمي‌كند؛ بلكه عزتش را از او مي‌گيرد و وقتي عزت نباشد، ذلت مسلم است.
وي در فراز ديگري از سخنراني‌اش گفت: اگر مصيبت‌ها و رنج‌ها را به تنهايي ببينيم، خوب نيست و خوش‌مان نمي‌آيد؛ اما اگر همه را در يك مجموعه ببينيم، آن وقت ممكن است ما همان عبارتي را به زبان بياوريم كه حضرت زينب كبري سلام‌الله عليها بيان فرمودند: «ما رأيت الا جميلا».
اين سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا در پايان تأكيد كرد: اگر مصيبت كربلا نبود، وفاداري حضرت عباس عليه‌السلام به هيچ وجه جلوه نمي‌كرد.
يادآور مي‌شود، مراسم بعثه مقام معظم رهبري در سرداب علقمي حرم حضرت اباالفضل عليه‌السلام، همه شب به جز پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء با سخنراني و مداحي همراه خواهد بود.

برچسب ها:حجت الاسلام رنجبر-سرداب حرم حضرت عباس (ع)-كربلا-سخنراني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: