دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/06/12 - 01:33 |

حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسكر :

همچنان پيگير پرونده شهداي منا هستيم / پيگيريها براي اداي حقوق بازماندگان ادامه خواهد يافت

نماينده ولي فقيه و سرپرست زايران ايراني خانه خدا ؛ با تكريم و تجليل از مقام شامخ شهداي دوحادثه مسجدالحرام و مني در سال 94 گفت : ما همچنان پيگير پرونده شهداي منا هستيم و مستندات لازم را در اختيار كميته تحقيق گذاشته ايم و منتظر نتيجه هستيم.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسكر كه شنبه شب در مراسم تجليل و بزرگداشت شهدا در خيمه بعثه مقام معظم رهبري در سرزمين منا و درجمع صدها نفر از زايران ايراني سخن مي گفت ؛ ابراز اميدواري كرد پيگيري هاي انجام شده در اين خصوص هرچه سريعتر به نتيجه مطلوب برسد.

وي اقدامات و پيگيري هاي انجام شده از سوي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت در خصوص اين حادثه را يادآور شد و گفت كه وي و آقاي محمدي رياست سازمان حج و زيارت در اين سفر نيز در ملاقات ها موضوع را پيگيري كرده و اين پيگيريها براي اداي حقوق بازماندگان ادامه خواهد يافت.

وي همچنين درخصوص تعيين هويت 11 شهيد گمنام حادثه منا گفت :‌ تعدادي از بستگان شهدا در اين سفر براي آزمايش دي ان اي حضور دارند و اميدواريم باشناسايي هويت اين شهدا ؛ محل دفن اين عزيزان والامقام در مقبره الشهدا مشخص شود.

سرپرست زايران ايراني خانه خدا به سفر عزتمندانه و توام با احترام زايران ايراني در حج امسال اشاره كرد و خطاب به زايران كشورمان گفت: "‌اگر امسال زايران ايراني عزتمندانه به حج مشرف شده اند و توانسته اند با عزت ، ‌كرامت ، سربلندي و آسايش ، مناسك حج را انجام دهند به بركت خون شهداست."

وي با خواندن روايات و احاديث متعدد ؛ از شهادت به عنوان افتخار و آرزوي انبيا و اوليا ياد كرد و شهيد سرجدا "‌محسن حججي "‌را برگ درخشان ديگري از حماسه آفريني ملت ايران در راه دفاع از اسلام و قران و ايران دانست.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر گفت : تصاويري كه از شهيد حججي به عنوان يكي از شهداي مدافع حرم در همه رسانه ها منتشر شد ؛ بيانگر عدم ترس و دلهره مدافعان حرم از دشمن بود و اين افتخاري بس بزرگ است .

وي تصريح كرد : ملت ايران از شهادت باكي ندارد و شهداي مدافع حرم اين احساس را دارند كه هركجا اسلام در خطر است ؛‌ اين عزيزان پيشقدم هستند.

سرپرست زايران ايراني خانه خدا همچنين با تشريح شرايط بسيار سخت ؛ جانكاه و طاقت فرساي ساعات اوليه پس از شهادت شهداي منا كه جمعيت حاضر را متاثر ساخت و بسياري اشك ماتم و اندوه ريختند ؛ اظهار داشت : يك يك اين شهدا داراي فضائل و خصوصيات اخلاقي والايي بودند و اگر بخواهيم ياد كنيم بايد نام همه آنها را ببريم، ما همچنان داغدار از دست دادن اين عزيزان هستيم .

نماينده ولي فقيه در بخش ديگري از سخنانش به بركات و آثار بي بديل معنوي حج اشاره كرد و خطاب به زايران بيت الله الحرام گفت : "‌ چهره هاي شما به نورانيت حج منور شده است و اين نورانيت را به خانواده ؛ بستگان و ملت ايران منتقل كنيد و تلاش كنيد تا بركات اين سفر معنوي براي شما باقي بماند."

گزارش پايگاه اطلاع رساني حج حاكيست ؛‌در اين مراسم حميد محمدي معاون وزير و رييس سازمان حج و زيارت ؛ خانواده معظم شهدا و ايثارگران ؛ شماري از خانواده شهداي حادثه مني ؛ نمايندگان بيوت و بعثه مراجع عظام تقليد حضور داشتند.

مراسم مداحي به مناسبت دومين سالگرد شهادت شهداي منا ؛ پايان بخش اين برنامه بود.برچسب ها:شهداي منا - قاضي عسكر - كميته تحقيق


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: