چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/12 - 13:30 |

امام حسين (ع) هميشه به اين 3 جا نظر دارد

يك روحاني باتجربه در امور حج و زيارت با اشاره به روايتي از توجه سيدالشهدا عليه‌السلام به زائران و محبانش گفت: امام حسين عليه‌السلام هميشه به سه جا نظر دارد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلي، جلسه روحانيون و مداحان كاروان‌هاي اعزامي به عتبات عاليات، امروز يكشنبه دوازدهم شهريور در بعثه مقام معظم رهبري در شهر مقدس كربلا برگزار شد و نمايندگان فرهنگي كاروان‌هاي رسمي در آن شركت كردند.
براساس اين گزارش، حجت‌الاسلام والمسلمين طباطبايي كه به عنوان روحاني كاروان به عتبات سفر كرده است، به عنوان سخنران مهمان گفت: طبق روايت معتبر، هنگامي كه زائر كربلا از وطنش حركت مي‌كند و وقتي كه به شهرش برمي‌گردد، مورد بدرقه و استقبال 70 هزار ملك خداوند قرار مي‌گيرد.
اين معلم اخلاق با بيان اينكه اگر زائر سيدالشهدا عليه‌السلام در بين راه از دنيا برود، همان فرشتگان الهي بر سر مزار او عبادت مي‌كنند و حتي نوشته‌اند كه اگر بعد از 4 ماه اين زائر بميرد، ملائك خدا برايش عبادت خواهند كرد.
حجت‌الاسلام طباطبايي با تأكيد بر اينكه يكي از پيام‌هاي اين سفر، غنيمت شمردن لحظات عمر است از بيان سخنان لغو و شوخي‌هاي سبك در طول اين سفر انتقاد كرد و دليل آن را نظر كردن امام حسين عليه‌السلام بر زائرانش در سراسر اين سفر روحاني دانست.
وي با بيان اين‌كه زائر كربلا حتي از زائر مدينه سرآمد است، اظهار داشت: روح سيدالشهدا عليه‌السلام بعد از شهادت به عرش عروج كرد و از آنجا به سه نقطه هميشه نظر دارد.
اين معلم اخلاق در پايان درباره آن سه نقطه اين چنين توضيح داد: امام حسين عليه‌السلام به تمام كساني كه به عنوان زائر به كنار قبر مطهرش مي‌آيند، نظر مي‌افكند. جاي دوم، گودي قتلگاه است و جاي سوم، تمام محافل و مجالسي است كه به نام او و براي بپا داشتن عزاي سيدالشهدا عليه‌السلام در سراسر دنيا برپا مي‌شود.
يادآور مي‌شود در حاشيه اين جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمين حسين بهجتي، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلا از قاري نوجوان قرآن كريم تقدير كرد.
انتهاي خبر/برچسب ها:حجت الاسلام طباطبايي-جلسه روحانيون-بعثه-كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: