دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/06/12 - 22:54 |

مسئول نقل ترددي و بين شهري ستاد مكه:

ايده اي نو براي خروج حجاج از منا/فعاليت هاي نقل بين شهري از فردا آغاز مي شود

مسئول نقل ترددي و بين شهري ستاد مكه مكرمه گفت: امسال با اجراي ايده اي جديد براي خروج بخشي از معذورين از سرزمين منا،‌ خوشبختانه با ازدحام شديد در روز دوازدهم ذي الحجه براي خروج حجاج مواجه نشديم.
حميدرضا محمدي يكشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به مكه مكرمه با بيان اينكه عمليات نقل ترددي با خروج آخرين زائران ايراني از سرزمين منا به اتمام رسيد، اظهاركرد: همه ساله مديران كاروان ها بخشي از معذورين را كه با نظر مراجع تقليد مي توانستند،‌ از منا خارج شوند با تمهيداتي به مكه منتقل مي كردند كه البته با مشكلاتي در تامين اتوبوس براي انتقال مواجه بودند.

وي اضافه كرد: با توجه به اينكه مطابق تعليمات نقل ترددي ما از سه "رد" (رفت و برگشت) در روز دوازدهم مصادف با پايان ايام تشريق مي توانستيم در مسير منا به مكه مكرمه استفاده كنيم و ازدحام و ترافيك شديد بعضا كار انتقال را با مشكل مواجه مي كرد،‌ پيشنهاد استفاده از يك "رد" در بامداد روز دوازدهم ارائه شد.

مسئول نقل ترددي و بين شهري ستاد مكه مكرمه تصريح كرد: اين اقدام براي اولين بار در سيستم نقل ترددي به وسيله 150 دستگاه اتوبوس به اجرا درآمد كه خوشبختانه مفيد واقع شد و با سازماندهي فرايند انتقال معذورين به بهترين نحو ممكن از اين امكان براي انتقال بخشي از زائران استفاده كرديم.

محمدي خاطرنشان كرد: اگرچه عمليات نقل ترددي خاص انتقال حجاج در مشاعر است و در واقع از زمان حركت به سمت عرفات و منا،‌ اين عمليات آغاز مي شود اما تمام فرايند برنامه ريزي و سازماندهي ناشي از پيگيري و ساعت هاي طولاني هماهنگي با مسئولان سعودي است تا در نهايت بهترين خدمات به زائران بيت الله الحرام ارائه و آنها بتوانند در آرامش از فضاي معنوي موسم حج و ايام تشريق استفاده كنند.

وي با تاكيد بر اينكه با اتمام عمليات نقل ترددي تمامي فعاليت هاي انجام شده جمع بندي و محاسن و معايب كار براي سال هاي بعد مورد ارزيابي قرار مي گيرد،‌ گفت: با پايان اين بخش فعاليت ها،‌ از فردا(دوشنبه) عمليات نقل بين شهري آغاز خواهد شد.برچسب ها:حج96 - ايام تشريق - نقل ترددي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: