چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/13 - 08:03 |

حجت‌الاسلام فرحزاد در گفت‌وگو با پايگاه حج:

فضاي مجازي بايد مجالس چهره به چهره را تبليغ كند

كارشناس مذهبي رسانه ملي با انتقاد از اعتياد مردم به حضور در فضاهاي مجازي گفت: فضاي مجازي اگر مجالس چهره به چهره و حضوري را تبليغ نكند، باعث مي‌شود تا مردم، استفاده از فضاهاي زنده و حقيقي را از دست بدهند.
حجت‌الاسلام والمسلمين حبيب‌الله فرحزاد در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج در كربلا اظهار داشت: امروز هزاران كتاب در حوزه نوشته و تدريس مي‌شود؛ اما اگر به وسيله مبلغان به دست مردم نرسد، در كتاب‌فروشي‌ها و كتابخانه‌ها و سايت‌ها دفن مي‌شود؛ در حالي كه تبليغ چهره ‌به ‌چهره يا برنامه‌هاي كارشناسي كه در رسانه‌ها ضبط و پخش مي‌شوند و امر تبليغ را بر عهده دارند، مانع از اين اتفاق مي‌شوند.
وي ادامه داد: لازم است كه مسئولان فرهنگي براي بهبود امر تبليغ و كادرسازي بيش‌تر براي امر تبليغ اهتمام بجايي داشته باشند تا اگر هيئت، مسجد يا حسينيه‌اي مبلّغ خواست با كمبود مبلّغ و سخنران مواجه نشويم و مبلغان و خطباي قوي فراوان باشند و نياز جامعه را فراهم كنند.
حجت‌الاسلام فرحزاد در خصوص توجه به فضاي مجازي از سوي روحانيون گفت: آيت‌الله جوادي آملي فرمودند كه به فضاي مجازي، فضاي حقيقي بگوييد؛ چون معتقدم امروز اين فضا حرف اول را مي‌زند؛ يعني دسترسي افراد به فضاي مجازي بسيار بيش‌تر از روزنامه، رسانه و كتاب است و هر خبر و مطلبي در ابتدا از طريق فضاي مجازي به افراد مي‌رسد؛ بنابراين معتقدم كه خطبا و مبلغان و به طور كلي همه مسئولان فرهنگي بايد در فضاي مجازي فعاليت چشمگير و جدي داشته باشند.
اين روحاني سرشناس ادامه داد: خطبا مي‌توانند مطالب ناب و چكيده و خلاصه بهترين مطلبشان را در فضاي مجازي به صورت صوتي، تصويري و متني منتشر كنند. امروز كانال‌هاي فراواني مطالب خطبا و وعاظ را نشر مي‌دهند؛ بنابراين در فضاي مجازي هم مي‌توان كار خوب و هم كار اشتباه كرد.
نويسنده كتاب‌هاي سبك زندگي خاطرنشان كرد: افراد محدودي به هر شكلي فقط به جذب مخاطب مي‌پردازند؛ مثلاً چيز جديدي مي‌بافند يا مطلبي به دلخواه بيننده يا شنونده ارائه مي‌دهند. براي مقابله با اين گروه بايد كار صحيح و برنامه‌هاي خوب ارائه داد.
حجت‌الاسلام فرحزاد گفت: از نظر من، حرف اول را فضاي مجازي مي‌زند. از طريق فضاي مجازي مي‌توانيم براي بقيه مجالس و هيئت‌ها و مجالسي كه چهره‌ به ‌چهره برگزار مي‌شوند، اطلاع‌رساني كنيم. نبايد از اين فضا غفلت كنيم. البته افرادي كه از اين فضاها سوء استفاده مي‌كنند بايد معرفي شوند و به عزيزاني كه تازه‌كار هستند يادآوري و اطلاع‌رساني شود تا از رجوع به كانال‌هاي آنها خودداري كنند.
وي با تأكيد بر مضرات اعتياد به فضاي مجازي اظهار داشت: جامعه ما درگير فضاي مجازي است؛ يعني افراد از خواب كه بيدار مي‌شوند يا هنگام خواب در فضاي مجازي هستند. عموماً حتي يك زن و شوهر به همديگر نمي‌رسند؛ ولي به فضاي مجازي سر مي‌زنند. در مملكت ما در اين موضوع افراط شده است؛ ولي امروز با اين خطر مواجهيم و چاره‌اي نداريم كه از فضاي مجازي بهره بگيريم و استفاده كنيم و بهترين مطالب را از اين طريق ارائه دهيم. در عين حال بايد در همين فضاها مردم را به استفاده از مجالس چهره ‌به ‌چهره ترغيب كنيم تا استفاده از فضاي مجازي باعث نشود كه برنامه‌هاي زنده و حقيقي را از دست بدهيم.
انتهاي خبر/برچسب ها:حجت الاسلام فرحزاد-مصاحبه-فضاي مجازي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: