چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/14 - 09:49 |

همايش احلي من العسل با حضور صدها دانشجو در كربلاي معلا برگزار شد

440 دانشجوي زائر كربلاي معلاي با حضور در بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلاي همايش احلي من العسل را برگزار كردند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، 11 كاروان دانشجويي اعزامي از استان هاي آذربايجان شرقي، تهران، قم، يزد، چهار محال و بختياري، فارس، اردبيل، قزوين، كرمان و خراسان جنوبي به ظرفيت 440 نفر با حضور در هتل جواهر كربلا در همايش احلي من العسل شركت كردند .

در اين همايش برنامه هاي متنوعي همچون شعرخواني ، دكلمه، نمايش فيلم و دلنوشته هاي دانشجويان توسط خود ايشان اجرا شد .

در ابتداي اين همايش مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق قرآن را حبل ممدود عنوان كرد و گفت: كساني كه مي خواهند معاني عرشي قرآن را بفهمند بايداز نظر فكري و علمي عرشي شوند و زيارت امام حسين پرواز تا عرش را تسهيل مي كند.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني دانشجويان را با توجه به جايگاه علمي و فكري و صفاي باطني كه دارند به انديشيدن براي دستيابي به دستاوردهاي بزرگ اين سفر دعوت كرد و گفت: بايد در اين سفر تحول فكري و رفتاري پيدا كرد وحسيني شد.

وي ادامه داد: در حديثي در وسايل الشيعه پيامبر اكرم (ص) فرمود: إِنَّ أَحْسَنَ الْحُسْنِ الْخُلُقُ الْحَسَنُ» يعني بهترين نيكي ها حسن خلق و اخلاق نيكوست اخلاق خوب آن است كه آنچه براي خود نمي پسندي براي ديگران هم نپسند .

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني بهبود رابطه با خدا را يكي از مصاديق اخلاق نيكو عنوان كرد و افزود: كسي كه رابطه اش با خدا خوب نباشد ارتباطش با بقيه هم خوب نيست زيرا فردي كه اين همه نعمت از سوي خدا به او داده شده است ولي حاضر نيست عبادت او را بكند آيا مي تواند با يك انسان عاجز كه هيچ به او نمي دهد خوش رفتار باشد.

وي به دانشجويان توصيه كرد كه قدر اين مكان بسيار مقدس را بدانند و بدانند كه براي چه آمده اند و دنبال چه چيزي هستند زيرا اينجا ملائكه دائما در حال نزول هستند و اين فرشتگان براي زائرين دعا واستغفار مي كنند.برچسب ها:دانشجو - احلي من العسل - نجفي - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: