دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/14 - 22:29 |

مراسم جشن ميلاد امام هادي از سوي بعثه مقام معظم رهبري در مكه مكرمه برگزار شد

مراسم جشن ميلاد دهمين اختر تابناك آسمان امامت و ولايت حضرت امام هادي (ع) ؛ سه شنبه شب با حضور حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسكر نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج كشورمان و صدها نفر از زايران ايراني خانه خدا در بعثه مقام معظم رهبري در مكه مكرمه برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني ؛ در اين مراسم كه در فضايي سرشار از معنويت برگزار شد ؛ حجاج كشورمان فرارسيدن اين روز فرخنده را به يكديگر شادباش گفتند.

حجت الاسلام و المسلمين ماندگاري سخنران بعثه مقام معظم رهبري در اين مراسم در سخناني از دو زيارت " جامعه كبيره " و "‌ غديريه " به عنوان دو اثر ارزشمند با مضامين بسيار عالي به يادگار باقي مانده از امام هادي نام برد.

وي با تاكيد بر ضرورت شناخت معارف اهل بيت ؛ گفت : براساس زيارت جامعه كبيره ؛ امام هادي عليه السلام ؛ چهارحق اهل بيت را تبيين فرموده اند .

وي از حق محبت ؛ معرفت ؛ امامت و نصرت به عنوان چهار حق اهل بيت نام برد كه درصورتيكه اين حقوق از سوي شيعيان به درستي ادا شود ؛ جامعه در مسير كمال و رشد گام برمي دارد.

حجت الاسلام ماندگاري در بخش ديگري از سخنانش به ويژگي هاي سرزمين منا كه چند روز قبل ميليونها زاير در اين سرزمين مقدس ؛ بيتوته كرد ؛ اشاره و خاطر نشان كرد : مراد از سنگ زدن به شيطان ؛ مقابله با هوس هاي شيطاني است و زندگي هوس آلوده ؛ ما را به سرمنزل مقصود نخواهد رساند .

وي گفت : درس ديگر بيتوته در منا اين بود كه بايد آرزوهاي دنيوي خود را تبديل به آرزوهاي آخرتي كنيم و به پاس نعمت هايي كه خداوند به يك يك ما ارزاني داشته است ؛ خود را بدهكار خداوند متعال بدانيم.

در اين مراسم كه از سوي بعثه مقام معظم رهبري در مكه مكرمه برگزار شد ؛ مراسم مولودي خواني و مداحي در مدح ومنقبت امام هادي توسط ذاكر اهل بيت حاج مرتضي طاهري برگزار شد .

برچسب ها:حج - مكه - ولادت امام هادي - قاضي عسكر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: