دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/06/15 - 16:19 |

رييس ستاد مدينه منوره:

آمادگي لازم براي ارائه خدمات به زائران/بيش از 40 هزار زائر در مدينه ميزباني خواهند شد

رييس ستاد مدينه منوره گفت: با اعزام زودهنگام همكاران اجرايي در بخش هاي مختلف تداركات، آشپزخانه و مناطق، تمهيدات لازم براي ارائه خدمات به زائران انديشيده شده و آماده پذيرايي از آنها هستيم.
اكبر رضايي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به مدينه منوره، ‌با اشاره به اينكه اولين گروه زائران ديروز وارد مدينه شدند و تا پايان امروز تعداد آنها به 5692 نفر مي رسد،‌ افزود: در مرحله نخست عمليات انتقال زائران به مدينه منوره يعني پايان روز 18 شهريور، مجموعا حدود 13 هزار زائر وارد مدينه مي شوند.

وي اضافه كرد: شمار زائران «مدينه بعد» 40 هزار 817 نفر خواهد بود كه بتدريج وارد مدينه منوره مي شوند و پس از 5 روز اقامت به كشورمان باز مي گردند؛ آخرين گروه از حجاج كشورمان روز سوم مهرماه مصادف با پنجم محرم الحرام، عازم ايران خواهند شد.

رييس ستاد مدينه منوره به ضرورت توجه به شرايط هتل ها در مدينه منوره نسبت به مكه مكرمه اشاره كرد و گفت: هر چند كه اين بخش از حج تمتع مصادف با روزهاي پاياني و توام با خستگي زائران است اما لازم است كه زائران،‌ به تفاوت هاي ساختاري هتل ها در اين دو شهر توجه داشته باشند.

رضايي تصريح كرد: در مدينه منوره با توجه به تخريب هاي زيادي كه در اطراف حرم نبي مكرم اسلام(ص) صورت گرفته، با كاهش شديد هتل مواجه بوديم اما به منظور رفاه حال زائران، تلاش شد با وجود اينكه برخي هتل ها نسبت به مجموعه هاي نوساز مكه مكرمه قديمي تر هستند،‌ طوري برنامه ريزي شده است كه فاصله زائران با حرم نبوي اندك باشد و تردد آنها با سهولت انجام شود.

وي با بيان اينكه در مكه مكرمه محدوديتي بابت هتل وجود نداشت و بيش از 90 هتل كار خدمت رساني به زائران ايراني را بر عهده داشتند،‌ افزود: در مدينه اين خدمات با 19 هتل به زائران انجام مي شود و شرايط اسكان براي زائران همه كشورها با توجه به محدوديت هتل ها،‌ يكسان است.

رييس ستاد مدينه منوره با تاكيد بر اينكه هيچ گونه نگراني در ارائه خدمات به زائران در مدينه منوره وجود ندارد،‌ اظهاركرد:‌ مطابق برنامه هاي از پيش تعيين شده،‌ تمهيدات لازم براي رفاه زائران و ارائه خدمات در حوزه هاي مختلف نظير تداركات و پشتيباني، ‌تغذيه و حمل و نقل در نظر گرفته شده است.

رضايي اضافه كرد: هر دو آشپزخانه مركزي در مدينه منوره(دخيل و زين) فعاليت خود را آغاز كردند و با ورود اولين زائران،‌ خدمت رساني و تامين غذا بدون وقفه در حال انجام است.


برچسب ها:حج 96 - مدينه منوره - زائران


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: