پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/16 - 10:26 |

حجت الاسلام قاضي عسكر : ايران آماده انتقال تجارب خود در حوزه حج به كنياست

حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسكر نماينده ولي فقيه و سرپرست زايران ايراني خانه خدا ؛ لزوم هوشياري امت اسلامي نسبت به توطئه هاي دشمنان براي دامن زدن به اختلافات ميان شيعه و سني را ضروري دانست .
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ؛‌نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني روز سه شنبه در ديدار نايب رييس شورايعالي مسلمانان كنيا ؛ گفت : امت اسلامي بايد با درك شرايط حساس كنوني ؛ نسبت به فتنه گري هاي دشمنان آگاه باشند.

وي با اشاره به تحولات منطقه و درگيري هاي داعش و گروه هاي تكفيري در كشورهاي عراق ؛ سوريه ؛ افغانستان و ... گفت : نتيجه اقدامات داعش ؛ ايجاد اسلام هراسي در دنياي غرب بود .

حجت الاسلام قاضي عسكر همچنين با اشاره به ظرفيت هاي بسيار خوب آفريقا و بويژه كشور كنيا براي رشد و توسعه گفت : استعدادهاي بسيار خوبي در كشورهاي آفريقايي نهفته است و باتوجه به خيل گسترده مسلمانان در اين قاره ؛ زمينه هاي زيادي براي همكاري در حوزه آفريقا وجود دارد.

سرپرست حجاج كشورمان يكي از ويژگي هاي مسلمانان كنيا را علاقه مندي آنها به اهل بيت پيامبرصلوات الله عليه دانست و گفت : زندگي مسالمت آميز شيعيان و اهل تسنن در كنيا موجب شده است تا دشمن نتواند به اهداف شوم خود در كنيا دست يابد.

وي حج را نماد وحدت امت اسلامي دانست و گفت : در كنگره عظيم حج ؛ مسلمانان سراسر جهان بايد با استفاده از ظرفيت عظيم و فوق العاده حج ؛ ضمن تقويت پايه هاي همبستگي و وحدت ؛ براي مقابله با فتنه هايي كه جهان اسلام را تهديد مي كند ؛ همفكري و چاره جويي نمايد.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت ؛ جمهوري اسلامي ايران را منادي وحدت ميان امت اسلام دانست و حضور بيش از 15 هزار زاير اهل سنت ايراني درحج امسال را بيانگر اهتمام نظام مقدس جمهوري اسلامي به حقوق اهل سنت دانست .

وي آمادگي بعثه مقام معظم رهبري براي همكاري هاي دوجانبه با كنيا در حوزه حج و زيارت را اعلام كرد و گفت : جمهوري اسلامي ايران تجارب ارزشمندي در حوزه حج دارد كه مي تواند اين تجارب را در قالب هاي مختلف در اختيار كنيا و ديگر كشورهاي آفريقايي قرار دهد.

وي گفت :‌ايران و كنيا مي توانند در حوزه حج و مسائل فرهنگي همكاري هاي گسترده تري داشته باشند و ما آمادگي داريم تجارب و اندوخته هاي خود در اين حوزه را با برادران آفريقايي تبادل كنيم .

حجت الاسلام قاضي عسكر از وجود بيش از يك هزار اثر مكتوب در حوزه حج و زيارت ؛ 150 هزار فريم عكس از شهرهاي مكه و مدينه و هزار جلد قران نفيس خطي و چاپي مربوط به دوره هاي مختلف به عنوان گنجينه اي ارزشمند ياد كرد كه مي تواند در قالب برگزاري نمايشگاهي در كنيا ؛ در معرض ديد مسلمانان اين كشور قرار گيرد.

در اين ديدار ؛ دكتر "‌حسن كينوا عمري " نايب رييس شورايعالي مسلمانان كنيا نيز با ابراز خرسندي از ملاقات با نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج كشورمان ؛ موضوع وحدت و اتحاد امت اسلامي را از جمله مهمترين مسائل كنوني دانست و گفت : مسلمانان اعم از شيعه وسني در كنيا زندگي مسالمت آميزي دركنار همديگر دارند .

وي از مساله فلسطين و قدس شريف به عنوان يك مساله بسيار مهم در جهان اسلام نام برد و گفت : مسلمانان كنيا نيز هر ساله با حضور در راهپيمايي روز جهاني قدس ؛ اهميت بزرگداشت اين روز را ياداور مي شوند و اميدواريم روزي شاهد آزادي قدس شريف از چنگال اسراييل باشيم.

نايب رييس شورايعالي مسلمانان كنيا همچنين اقتدار جمهوري اسلامي ايران در منطقه و جهان را ستود و گفت : اقتدار و عزت ايران براي ما افتخار آميز است و هراس دشمنان از اقتدار ايراني ؛ مايه عزت و افتخار مسلمانان است.

وي با اشاره به آتش فتنه اي كه در كشورهاي يمن ؛ عراق ؛ سوريه و فلسطين افروخته شده است ؛ گفت : رژيم صهيونيستي با فتنه افروزي ميان كشورهاي اسلامي ؛ درصدد تحقق اهداف خود در منطقه است.

"‌عبدالرحمن بن علي " امام جماعت مسجد نايروبي پايتخت كنيا نيز از ملاقات با نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج كشورمان ابراز خرسندي كرد.
برچسب ها:حج - كنيا - مكه - قاضي عسكر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: