پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/16 - 14:39 |

حجت الاسلام والمسلين قاضي عسكر:

امسال شاهد عزت و سربلندي كشور درحوزه حج هستيم

نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني با اشاره به اقدامات صورت گرفته براي آرامش حجاج ايراني تاكيد كرد: با عنايت پروردگار امسال كشورما در حج با عزت و سربلند حضور يافت .
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلين قاضي عسكر كه امروز درجمع گروهي از اساتيد دانشگاه و مديران ارشد كشور در مكه مكرمه سخن ميگفت ، يكي از اهداف بلند حج را همگرايي اسلامي ذكر كرد و افزود: مسئله وحدت و همبستگي امت اسلامي در حج امسال مورد توجه جدي قرار گرفت .

وي افزود: امام امت ومقام معظم رهبري انديشه هاي زيبايي درباره حج دارند كه در فضاي جديدي كه درحال شكل گرفتن است مي تواند مطرح شود.

نماينده ولي فقيه درامور حج و زيارت درادامه به دستاورهاي بخش آموزش و پژوهش بعثه مقام معظم رهبري در حوزه حج در دو دهه اخير اشاره كرد و گفت: با حركت خوبي كه در اين بخش صورت گرفته امروز بيش از هزار اثر در حوزه حج و زيارت در دسترس علاقمندان است .

وي همچنين برنامه هاي فرهنگي وآموزشي بعثه مقام معظم رهبري در ايام حج را يادآور شد و افزود: با اقدامات صورت گرفته فرهنگ زيارت نسبت به سالهاي قبل تغيير يافته و با آموزش هاي ارائه شده سطح معلومات روحانيون ، مديران و زائران بسيار ارتقاء يافته است.

اميرالحاج ايران به ابراز رضايت زائران اهل تسنن و تشيع كشورمان درحج امسال از زندگي جمعي دراين سفر معنوي اشاره كرد و گفت: اين همگرايي نه تنها فتنه اختلاف افكني ميان شيعه وسني را خنثي مي كند بلكه تبديل به يك فرصت شده و در آينده روز بروزشرايط بهتري را ايجاد خواهد كرد كه در تغيير بينش ها و نگاهها نسبت به يكديگر بسيار موثر است.

بر پايه اين گزارش، در آغاز اين ديدار چند تن از اساتيد دانشگاهي و مديران كشورمان نقطه نظرات خود را درباره چگونگي استفاده از فرصت حج براي ارتباط با نخبگان كشورهاي اسلامي ، نزديكي هرچه بيشتر امت اسلامي و معرفي حقيقت حج بيان كردند و عوامل ماندگاري آثار اين سفر را درزندگي حجاج برشمردند.برچسب ها:دانشگاه - قاضي عسكر - مديران - حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: