چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/16 - 16:08 |

بازديد رييس ستاد مدينه منوره از آشپزخانه دخيل

تاكيد بر كيفيت غذا/اولويت اصلي سلامت زائران تا آخرين روز حضور در مدينه است

رييس ستاد مدينه منوره در بازديد از آشپزخانه مركزي دخيل مدينه منوره به مسئولان اين بخش تاكيد كرد كه به مساله كيفيت و تنوع غذايي زائران توجه ويژه داشته باشند تا زائران با رضايت كامل سفر خود را در مدينه به پايان برسانند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به مدينه منوره، اكبر رضايي روز پنجشنبه در بازديد از آشپزخانه مركزي دخيل و همچنين بخش تداركات و پشتيباني ستاد در مدينه منوره، با قدرداني از كادر خدمتگزار در اين مجموعه ها، افزود: توجه به سرويس دهي مناسب به ضيوف الرحمن از جمله مسائلي است كه تا پايان عمليات حج و خروج آخرين زائران بايد مورد اهتمام ويژه دست اندكاران و خدمتگزاران زائران قرار گيرد.

وي اضافه كرد: مواد غذايي پايه اساسي سلامت زائران و همچنين تضمين كننده حفظ شرايط آنهاست تا بتوانند بدون دغدغه روزهاي پاياني اين سفر مهم را سپري كنند و با آرامش پس از انجام امور معنوي به آغوش خانواده هاي خود بازگردند.

آماده سازي غذاي زائران در شهر مدينه منوره در دو آشپزخانه مركزي به نام هاي «دخيل» و «زين» انجام مي شود؛ بخش تداركات و پشتيباني ستاد مدينه منوره نيز جنب آشپزخانه دخيل واقع شده كه وظيفه تامين و توزيع اقلام مورد نياز زائران در هتل ها و همچنين آشپزخانه هاي مركزي را به عهده دارد.

استقرار زائران در مدينه منوره در دو منطقه انجام شده كه آشپزخانه دخيل وظيفه تامين و توزيع غذاي منطقه دو را به عهده دارد.

با حضور زائران «مدينه بعد» كه از روز سه شنبه اين هفته(14 شهريور) آغاز شده كار پشتيباني و تامين غذا نيز به طور همزمان آغاز شده و در حال حاضر آشپزخانه دخيل روزانه 5هزار 500 غذا براي زائران تهيه مي كند كه اين ميزان در روزهاي آتي با افزايش شمار زائران بالاتر خواهد رفت.

نخستين گروه از زائران ايراني روز 19 شهريورماه از طريق فرودگاه شهر مدينه عازم ايران مي شوند.

امسال 86 هزار و 300 نفر از جمهوري اسلامي ايران براي انجام مناسك حج تمتع عازم سرزمين وحي شدند كه از اين تعداد حدود 15 هزار نفر از هموطنان اهل تسنن بودند.برچسب ها:حج96 - مدينه منوره - آشپزخانه دخيل


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: