پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/16 - 19:26 |

نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره:

حج، اسرار نهفته و ناپيدا دارد/تلاش نماينده ولي فقيه براي حفظ ركن دين ستودني است

نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره گفت: حج،‌ اسرار نهفته و ناپيدايي دارد كه بدون بهره مندي از معنويت، اين اسرار نامحسوس ديده و شنيده نخواهد شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج،‌ حجت الاسلام والمسلمين احمد عابدي نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره، روز پنجشنبه در نشست روحانيون كاروان هاي مستقر در مدينه، به تشريح مضامين شعار حج امسال پرداخت و افزود: معنويت از كلمه معني و در مقابل لفظ است؛ لفظ در واقع مسموع و قابل حس است اما معني قابل حس نيست.

وي تصريح كرد: استفاده از اين كلمه در شعار حج امسال به اين مفهوم است كه وقتي مي گويند حج معنويت دارد يعني غير از اين ظاهر محسوس، يك باطن نامحسوس دارد و آن باطن نامحسوس در اين موسم مقصود و هدف اصلي به شمار مي رود و اگر چيزي فقط ظاهر را قبول داشت،‌ مي گويند معنويت ندارد.

نماينده سرپرست حجاج ايراني به بخش دوم شعار حج امسال يعني اقتدار ملي اشاره كرد و افزود: قدرت هم داراي ابعاد مادي و معنوي است و در آيات و روايات درباره قدرت كه از صفات خداوند متعال به شمار مي رود،‌ به تفصيل بحث شده است.

حجت الاسلام عابدي گفت: قدرت همان غلبه و اجز نداشتن است و وقتي مي گوييم «اقتدار ملي» در حج مقصود اين است كه قدرت منابع مادي و معنوي دارد كه از اين حيث نيز منابع معنوي از اهميت بيشتري برخوردار است.

وي به نمونه هاي بارز منابع معنوي قدرت در نظام جمهوري اسلامي ايران از جمله زبان،‌ وحدت، دين،‌ مذهب و آرمان مشترك اشاره كرد و گفت: نياز انسان به امنيت و قدرت روحي بيشتر از نياز به قدرت ظاهري است.

نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره،‌ تصريح كرد:‌ وقتي مي گوييم يكي از شعارهاي حج امسال اقتدار ملي است، يعني اينكه اين حج چگونه مي تواند قدرت ملي را افزايش بدهد.

حجت الاسلام عابدي تاكيد كرد: «حج و اقتدار ملي» يعني وقتي حج برگزار شود،‌ قدرت ملي هم افزايش مي يابد و حقيقتا هم حج امسال كه به لطف خداوند تا كنون خوب برگزار شده ، عوامل متعددي داشت اما تلاش هاي نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت واقعا براي حفظ اين ركن دين و قدرت ملي ستودني بود.

وي به تاثيرات بي شمار حج در حفظ همبستگي امت اسلامي اشاره كرد و ادامه داد: بخش سوم شعار حج امسال نيز براي توصيف اين تاثيرات شگرف انتخاب شده است چرا كه ذهن علماي ما همواره معطوف به اين ركن اساسي است كه حج عامل همبستگي، اتحاد و پيوند همه مسلمانان است.

زائران ايراني طي اقامت در مدينه منوره بارگاه نبوي و قبرستان بقيع را زيارت مي كنند و سپس از طريق فرودگاه اين شهر عازم ايران مي شوند.

انتقال زائران ايراني از مكه مكرمه به مدينه منوره كه از 14 شهريور آغاز شده است، تا روز 29 شهريورماه ادامه خواهد داشت.

نخستين گروه از زائران ايراني حاضر در مدينه منوره، روز 19 شهريورماه از طريق فرودگاه اين شهر به ايران بازمي گردند.

امسال 86 هزار و 300 نفر از جمهوري اسلامي ايران براي انجام مناسك حج تمتع عازم سرزمين وحي شدند كه از اين تعداد حدود 15 هزار نفر از هموطنان اهل تسنن بودند.برچسب ها:حج96 - روحانيون - شعار حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: