دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/06/16 - 23:05 |

درهمايش روحانيون حج تمتع درمكه عنوان شد:

تلاش كنيد حجاج با خاطره اي خوش به كشور بازگردند

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مكه مكرمه ، سرپرست حجاج ايراني درجمع روحانيون حج تمتع، بر لزوم همياري و هماهنگي بيشتر با حجاج تاكيد كرد و گفت: در روزهاي آينده حل مشكلات زائران را دراولويت قرار دهيد و تلاش كنيد حجاج با خاطره اي خوش به كشور بازگردند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر كه در همايش روحانيون و معينه هاي حج تمتع سال 96 درمكه مكرمه سخن ميگفت با اشاره به اينكه حضور ايرانيان در حج تاكنون با عزت و كرامت همراه بوده است ، ابراز اميدواري كرد اين مسير تا پايان عمليات حج به خوبي سپري و راه براي آينده بهتر فراهم شود.

اميرالحاج ايران با اشاره به اينكه در مجموع شرايط امسال به نحوي بود كه موجب رضايت زائران شد، از شركت كنندگان دراين همايش خواست درخصوص وضعيت اسكان كاروان ها در مدينه بعد و پروازهاي بازگشت به كشور ، حجاج را توجيه و تاكيد كنند تلاش كارگزاران حج براين است كه زمان سفر طولاني نشود.

نماينده ولي فقيه درامور حج و زيارت همچنين ازهمراهي روحانيون و معينه هاي كاروان هاي حج امسال در تحقق برنامه هاي بعثه مقام معظم رهبري درحج امسال تقدير كرد و از آنان خواست نقطه نظرات خود را درباره برنامه هاي فرهنگي و آموزشي بعثه ارائه دهند.

وي افزود: با استفاده از افكار شخصيت هاي فرهيخته اي كه در سفر حج حضور دارند مي توان بحث هاي معرفتي و اقدامات ريشه داري را انجام داد و به هدف از حج كه ايجاد تحول روحي و اخلاقي درانسان است، دست يافت.

نماينده ولي فقيه اضافه كرد: با كمك شما و تشكيل اطاق فكر مي توان روش ها و راهكارهاي ايجاد اين تحول در افراد را معرفي و در برنامه هاي فرهنگي گنجاند.

وي درپايان تاكيد كرد: سفرهاي زيارتي حج تمتع، عمره ، اربعين و عتبات عاليات مي تواند حركت هاي ضد فرهنگي را خنثي كند.

برپايه اين گزارش دراين همايش حجج الاسلام و المسلمين سيد جواد مظلومي معاون فرهنگي و عباس زهيري عضو شوراي استفتاء بعثه مقام معظم رهبري نيز در خصوص برنامه هاي فرهنگي ، لزوم اهتمام ويژه به برنامه هاي قرآني و مراقبت از زائرين و مسايل فقهي اين ايام سخنراني كردند.

شركت كنندگان دراين همايش همچنين با قرائت فاتحه ياد و خاطره شهداي روحاني حج 94، آيت الله مويدي و حجج الاسلام والمسلمين حسيني، احمديان زاده، نمازي ، اخوان ، زرگريان، واحدي ، مرتضايي و قلي پور و شهيده ناز قليچي معينه كاروان اهل سنت و ديگر شهداي منا و مسجدالحرام را گرامي داشتند.

اين همايش يك روزه باهدف اطلاع رساني در خصوص آخرين مسايل حج تمتع و تاكيد برهماهنگي و همراهي بيشتر با زائران در سالن اجتماعات بعثه مقام معظم رهبري در هتل ويوليت برگزار شد.برچسب ها:روحانيون - مكه - قاضي عسكر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: