پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/17 - 11:28 |

سرپرست حجاج ايراني : طرح تعالي حج عملياتي خواهد شد

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر درهمايش تحصيلكردگان و نخبگان كاروان هاي حج تمتع با بيان اقدامات صورت گرفته براي تدوين سياست ها در حوزه حج ، اظهارداشت: طرح تعالي حج با افزودن مطالب و تجربيات جديد تكميل و عملياتي خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر درهمايش تحصيلكردگان و نخبگان كاروان هاي حج تمتع با بيان اقدامات صورت گرفته براي تدوين سياست ها در حوزه حج ، اظهارداشت: طرح تعالي حج با افزودن مطالب و تجربيات جديد تكميل و عملياتي خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج ، دراين همايش كه امروز با حضور رئيس سازمان حج و زيارت و دهها تن از اساتيد و شخصيت هاي دانشگاهي ، علمي ، حوزوي و كشوري درمكه مكرمه برگزار شد ، سرپرست حجاج ايراني بازنگري در حوزه حج و زيارت با هدف ارتقاء زيارت واستفاده از نيروي انساني نخبه و تحصيلكرده را از سياست هاي بعثه مقام معظم رهبري ذكر كرد و افزود: در طول سال هاي گذشته كارهاي فراواني دراين حوزه انجام شده است تا از فرصت حج و عمره بهترين بهره برداري صورت گيرد.

وي درعين حال افزود: اگر به پيام ها و انديشه هاي حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري بعنوان اسناد بالادستي نگاه كنيم، مي بينم كه تا رسيدن به نقطه اوج فاصله داريم.

نماينده ولي فقيه درامورحج و زيارت درادامه نحوه انتخاب روحانيون ، مديران و عوامل كاروان ها را بيان كرد و با اشاره به برنامه ريزي هاي صورت گرفته در ارتباط با حمل و نقل ، تغذيه ، تداركات ، بهداشت و اسكان درحوزه حج گفت: درچند سال اخير همكاري خوب بين بعثه و سازمان حج و زيارت موجب شده است برنامه ها به خوبي پيش رفته و وقفه اي دركارها ايجاد نشود.

سرپرست حجاج ايراني انتشار بيش از هزار اثرارزشمند آموزشي و پژوهشي در حوزه حج و زيارت را از ديگر دستاوردهاي بعثه مقام معظم رهبري در سال هاي اخير دانست و افزود: براي ارتقاي سطح معلومات زائران و علاقمندان به اين حوزه علاوه بر جلسات آموزشي كاروان ها ، از طريق آموزش هاي متمركز، آموزش هاي مجازي و نيز صدا وسيما كارهاي ارزشمند و موثري انجام شده و آثار تاليف شده نيز روي سايت بعثه دراختيار عموم قرار گرفته است .

وي با اشاره به اينكه بحث ديپلماسي حج نيز در حوزه بين الملل مورد توجه جدي قرار گرفته است ، اظهار داشت: در اين حوزه علاوه برارتباط با بعثه هاي بيش از سي كشوردنيا ، دوره هاي آموزشي براي برخي از آنان برگزار شده تا از تجارب جمهوري اسلامي ايران در حوزه حج بهره مند شوند.

نماينده ولي فقيه در پايان سخنان خود از حاضران خواست تا دريافت ها و تجربيات خود را از حضور دركنگره عظيم حج دراختياربعثه مقام معظم رهبري قرار دهند تا در راستاي استفاده بهينه و افزايش بهره وري درحج استفاده شود.

وي گفت: حج براي ايجاد تحول روحي و اخلاقي درانسان است واگر اين سفر معنوي زائر را متحول كند آن را به داخل كشور و اطرافيان خود نيز منتقل خواهد كرد.

برپايه اين گزارش ، درادامه اين همايش چند نفر از حاضران كه از اساتيد دانشگاههاي كشور بودند ضمن تقدير از تلاش هاي صورت گرفته براي حضور زائران ايراني در حج امسال، نقطه نظرات خود را درباره ابعاد فلسفي، اجتماعي ، فرهنگي ، بهداشتي و خدمات رساني حج بيان داشته و بر لزوم استفاده ازظرفيت عظيم حج در برقراري ارتباط با مسلمانان ديگر كشورها و تقويت وحدت درجهان اسلام تاكيد كردند.

اين گزارش حاكيست در پايان اين همايش آقاي حميد محمدي رئيس سازمان حج و زيارت در سخناني با تاكيد براينكه دربرنامه ريزي ها مسايل اجرايي درخدمت مناسك حج بوده است ، اظهار داشت: كارگزاران حج تلاش كرده اند در چارچوب قوانين و مقررات عربستان وظرفيت هايي كه وجود دارد امور اجرايي را به سمت بهتر شدن هدايت كنند.

وي با اشاره به اينكه حدود يك ميليون و سيصد هزار نفر از هموطنان كشورمان در نوبت تشرف به حج قرار دارند ، خطاب به حاضران گفت: از نظرات كارشناسي شما دركارگروههاي تخصصي استفاده خواهد شد تا درحوزه برنامه ريزي كلان منسجم تر و منضبط تر عمل كنيم و براي خدمت رساني به حجاج سال هاي آينده با كارايي بيشتر درصحنه عمليات حج حضوريابيم.برچسب ها:حج - مكه - قاضي عسكر - نخبگان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: