دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/06/17 - 13:16 |

كارشناس ارشد هواپيمايي ايران در مدينه منوره:

لزوم توجه زائران به نداشتن بار اضافه/160 پرواز از مدينه به مقصد ايران انجام مي شود

مسئول ارشد عمليات پروازي عتبات عاليات و حج هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران گفت: شمار پروازهايي كه حجاج ايراني را از مدينه منوره به ميهن اسلامي باز مي گردانند،‌ با احتساب 50 پرواز فوق العاده اي كه پيش بيني شده است، به 160 پرواز خواهد رسيد.
سيدعلي اصغر بديعي روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به مدينه منوره افزود: به علت تراكم پروازهاي فرودگاه جده، با هماهنگي ستاد عمليات حج در مدينه منوره حدود 50 پرواز فوق العاده از طريق فرودگاه اين شهر انجام مي شود، كه بر اساس برنامه ريزي انجام شده و تمهيداتي كه ستاد در نظر گرفته است، ‌زائران با اتوبوس به صورت ترانزيت وارد مدينه شده و از طريق اين فرودگاه به ميهن اسلامي باز مي گردند.

وي با اشاره به اينكه پروازهاي مدينه از روز 19 شهريور آغاز و تا 3 مهرماه ادامه خواهد داشت، ادامه داد: مجموع 160 پروازي كه از مدينه منوره انجام مي شود، به مقصد تهران،‌ اصفهان، همدان، ساري رشت، گرگان و زنجان خواهد بود البته اگر پروازهاي بيشتري اضافه شود ممكن است مقصدهاي ديگري نيز به آن اضافه شود.

كارشناس ارشد هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران در مدينه منوره، روند فعاليت هاي پروازي را آرام توصيف كرد و گفت: با مراجعه مديران كاروان به دفتر فروش بليط هاي پرواز زائران صادر و برنامه حركت به آنها اعلام مي شود؛ ‌معمولا 72 ساعت قبل از پرواز بايد مديران مراجعه و كارهاي اداري را انجام دهند.

بديعي خاطرنشان كرد: بار حجاج اعزامي از مدينه، 24 ساعت قبل از مقابل هتل ها جمع آوري مي شود و زائران مدينه 4 ساعت قبل از
پرواز بايد به فرودگاه مراجعه كنند.

وي با بيان اينكه شمار پروازهاي سعودي براي انتقال حجاج ايراني از فرودگاه مدينه منوره خيلي زياد نيست، افزود: اين پروازها فقط براي سه شهر تبريز، اهواز و مشهد انجام خواهد شد و 19 شهر ديگر توسط ايران اير از طريق فرودگاه هاي جده و مدينه انجام مي شود.

بديعي با تاكيد بر اينكه حجاج بايد از همراه داشتن بار اضافي جدا خودداري كنند، اظهاركرد: اگر بار بيش از حد مجاز همراه زائران باشد،‌ براي هر بسته بايد 200 ريال سعودي مجوز دريافت كنند.

وي تصريح كرد: اولويت ما انتقال بار مجاز حجاج خواهد بود و در صورتي كه نتوانيم بار اضافي آنها را به پرواز منتقل كنيم،‌ ناچارا اين بارها بايد از طريق پروازهاي ديگر، بعدا به مقصد منتقل شود.


برچسب ها:حج96 - مدينه منوره - ايران اير


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: