پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/17 - 13:32 |

قناعت، دعا، كمك به زائران و زيارت امام حسين موجب رفع گرفتاري ها مي شود

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با استفاده از روايات اهل بيت عليهم السلام برخي عوامل گشايش در كارها را قناعت، كمك به زائران، زيارت امام حسين و دعا عنوان كرد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام و المسلمين حسين بهجتي در جمع روحانيون و مداحان كاروان هاي اعزامي به عتبات عاليات در كربلا با اشاره به روايت "من قنع لم يغتم" از اميرمومنان علي (ع) اظهار داشت: در اين روايت يكي از عوامل رفع گرفتاري هاي خودساخته بشر بيان شده است بدين صورت كه حضرت علي با توصيه به قناعت اين واقعيت را به مردم يادآوري مي كنند كه اگر انسان به آنچه دارد قناعت كند گرفتاري ها به او روي نمي كنند .

وي فرهنگ اسراف را يكي از خطرناكترين و مضرترين ناهنجاري ها براي جامعه اسلامي عنوان كرد و گفت: كمك به زائران و مسافران يكي ديگر از عواملي است كه باعث رفع مشكلات مي شود و رسول خدا فرمود كه با كمك به مسافران 73 گرفتاري را از خود كنيد.

حجت الاسلام و المسلمين بهجتي با سفارش به دعا در همه اوقات تصريح كرد: از امام صادق (ع) روايتي به ما رسيده است كه فرمودند هرگاه مشكلي براي پدرم پيش مي آمد پدرم زنها و بچه ها را جمع مي كردند و مي فرمودند كه من دعا مي كنم و شما آمين بگوييد كه اين فرهنگ و سيره اهل بيت هم اكنون در ميان خانواده ها كمرنگ است كه بايد آن را تقويت كرد.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا يكي از خواص انگشتر عقيق را هم رفع گرفتاري ها و ناراحتي بر اساس روايات معرفي كرد و گفت: با بيان اين عوامل براي زائران بايد آن ها را متوجه زيارت بارگاهي كنيم كه امام باقر فرمودند كربلا مكاني است كه بزرگ مردي مظلوم و غمگين در آن با لب تشنه و مصيبت زده به شهادت رسيد و به همين واسطه هيچ مصيبت زده و غمگين و گنهكاري به كربلا نمي آيد مگر آنكه به خدا تقربي پيدا كرده و گناهانش آمرزيده مي شود و رزقش زياد و اندوهش از بين مي رود.

همچنين در اين جلسه حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني مسئول دفتر نمايندگي بعثه درعراق به صورت تفصيلي برخي مسايل شرعي مبتلا به زائران را براي حاضران بيان كرد و حجت الاسلام مهديان محور هاي ارزيابي روحانيون و مداحان كاروان ها را تشريح و تبيين كرد.برچسب ها:كربلا - بهجتي - روحانيون


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: