دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/06/17 - 16:23 |

رييس بيمارستان مدينه منوره:

بيمارستان و درمانگاه هاي مدينه آماده خدمت رساني به زائران

رييس بيمارستان ايراني مدينه منوره گفت: بيمارستان و درمانگاه هاي مدينه با آمادگي كامل در حال خدمت رساني به حجاج ايراني هستند كه اين روزها از مكه مكرمه راهي مدينه منوره مي شوند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج مدينه منوره، دكتر حجت الله روستا روز جمعه در حاشيه بازديد رييس ستاد مدينه منوره از اين بيمارستان اظهاركرد: علاوه بر بيمارستان، چهار درمانگاه نيز به طور شبانه روزي در مدينه منوره فعال است.

وي اضافه كرد: درمانگاه هاي مدينه از حضور پزشكان و پرستاران زن بهره مند هستند و خدمت رساني به بانوان زائر بي وقفه در اين مراكز ادامه دارد.

وي با بيان اينكه كادر درماني و تخصصي بيمارستان مدينه منوره تكميل و بخش هاي مختلف آزمايشگاهي و كلينيك هاي ديگر پزشكي در حال ارائه خدمات به حجاج هستند،‌ افزود: خوشبختانه در حال حاضر هيچ يك از حجاج ايراني در اين بيمارستان بستري نيستند.

رييس بيمارستان ايراني مدينه منوره اضافه كرد: تنها يك بيمار در حال حاضر به دليل عفونت ريوي در بيمارستان سعودي مدينه بستري است كه اين بيمار هم از زائران مدينه نبوده و از حجاجي است كه به صورت ترانزيت به فرودگاه مدينه منتقل مي شوند؛ وضع عمومي اين بيمار مناسب است و ظرف روزهاي آتي مرخص خواهد شد.

دكتر روستا همچنين به درگذشت يك زائر ايراني در مدينه منوره اشاره كرد و گفت: اين بانوي ايراني كه از مكه مكرمه براي عزيمت به ايران راهي فرودگاه مدينه منوره شده بود،‌ به دليل ايست قلبي به بيمارستان سعودي منتقل شد كه متاسفانه جان باخت.

«ربابه آزادگان قمي» اعزامي از استان تهران به شماره كاروان 17016 روز پنجشنبه در مدينه منوره جان باخت؛ اين نخستين زائر ايراني بود كه در مدينه منوره جان خود را از دست داد و شمار زائران فوت شده ايراني در مناسك حج امسال با احتساب اين زائر به 14 تن رسيد.

اكبر رضايي رييس ستاد مدينه منوره روز جمعه در بازديد از بخش هاي مختلف بيمارستان مدينه منوره، با قدرداني از تلاش هاي كادر بيمارستاني گفت: كادر درماني و پزشكي در موسم حج با كم كردن دغدغه هاي زائران، آرامش را به ضيوف الرحمان هديه مي كنند كه بي ترديد اين اقدامات، عاملي مهم در كسب رضايت حجاج به شمار مي آيد.

شمار حجاج ايراني(مدينه بعد) كه از مكه مكرمه راهي مدينه منوره مي شوند، تا پايان امروز از 11 هزار تن عبور مي كند و در مجموع با حضور 82 كاروان به عدد 11 هزار 608 نفر خواهد رسيد.

انتقال زائران ايراني از مكه مكرمه به مدينه منوره كه از روز سه شنبه (14 شهريور) آغاز شده است، تا روز 29 شهريورماه ادامه خواهد داشت.

نخستين گروه از زائران ايراني روز 19 شهريورماه از طريق فرودگاه شهر مدينه عازم ايران مي شوند.

امسال 86 هزار و 300 نفر از جمهوري اسلامي ايران براي انجام مناسك حج تمتع عازم سرزمين وحي شدند كه از اين تعداد حدود 15 هزار نفر از هموطنان اهل تسنن بودند.برچسب ها:حج96 - مدينه منوره - بيمارستان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: