چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/17 - 21:08 |

در شب عيد بزرگ ولايت؛

پخت و توزيع شيريني براي 16 هزار نفر در مدينه منوره

همزمان با شب عيد بزرگ ولايت و امامت، عاشقان و دلباختگان اهل بيت(سلام الله عليها) كه اين روزها بي تكلف در پشت صحنه خدمتگزاري زائران حرم نبوي را به عهده دارند، اقدام به پخت و توزيع شيريني ميان حجاج ايراني مستقر در مدينه منوره كردند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به مدينه منوره،‌ خادمان ضيوف الرحمن در آشپزخانه مركزي «زين» مدينه امروز دست به كار شدند تا با پخت و توزيع شيريني براي 16 هزار نفر در مدينه منوره، سهم ديگري در كنار اجر زحماتشان براي زائران حريم نبوي و ائمه مظلوم بقيع داشته باشند.

امشب در مدينه منوره حال و هواي ديگري است و در سالروز اتمام نعمت و هنگامه اعلان وصايت و ولايت اميرالمومنين علي عليه السلام، شيعيان و پيروان ولايت كه تازه لباس احرام از تن خارج كرده اند و در كنار بارگاه ملكوتي ختم رسل محمد ابن عبدالله(ص)‌ آرام گرفته اند،‌ يكصدا زمزمه مي كنند «الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّكِينَ بِوِلاَيَةِ أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ علي عَلَيْهِمُ السَّلاَمُ».

رييس ستاد مدينه منوره در حاشيه بازديد امروز خود از آشپزخانه زين و تهيه شيريني براي جشن ولايت،‌ اظهاركرد: اين آشپزخانه يكي از دو محل تامين و آماده سازي غذاي زائران در مدينه منوره به شمار مي رود كه در حال حاضر پخت هفت هزار وعده غذايي حجاج ايراني براي هر نوبت را به عهده دارد و با ادامه انتقال زائران از مكه مكرمه به مدينه منوره اين رقم افزايش خواهد يافت.

اكبر رضايي گفت: استقرار زائران در مدينه منوره در دو منطقه انجام شده كه آشپزخانه «زين» وظيفه تامين و توزيع غذاي منطقه يك را به عهده دارد.

وي افزود:‌ با توجه به ازبين رفتن زير ساخت ها در آشپزخانه هاي مورد استفاده بخاطر تعطيلي حج سال گذشته، امسال تمامي مراحل آماده سازي نيز به وظايف آشپزخانه ها اضافه شده است.

رييس ستاد مدينه منوره با قدرداني از كادر خدمتگزار و پرتلاش آشپزخانه زين،‌ گفت: توجه به سلامت زائران از مهمترين اصول ما در خدمت رساني در موسم حج به شمار مي رود كه تا آخرين روز بايد مورد اهتمام ويژه دست اندكاران و خدمتگزاران زائران باشد.

انتقال زائران «مدينه بعد» كه از روز سه شنبه ۱۴ شهريورماه به مدينه منوره آغاز شده است تا 29 شهريور ماه ادامه خواهد داشت.

تا پايان امشب شمار كاروان هاي مستقر در مدينه منوره به 82 كاروان با ظرفيت 11 هزار و 608 نفر خواهد رسيد.

امسال 86 هزار و 300 نفر از جمهوري اسلامي ايران براي انجام مناسك حج تمتع عازم سرزمين وحي شدند كه از اين تعداد حدود 15 هزار نفر از هموطنان اهل تسنن بودند.


برچسب ها:حج96 - مدينه منوره - عيد غدير


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: